19:41 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Tehnoloogia
lühendatud link
6220

USA leiutaja ja miljardär Elon Musk kavandab oma 1000 km/h kiirrongi Hyperloop One testlõiku Soome. See tähendab, et Helsingist saab varsti Turku sõita 6 minutiga.

TALLINN, 10. august — Sputnik. Soome ametivõimud on Muski plaanidega igati päri ja mingeid takistusi ei tehta. Möödunud aastal sõlmis Musk koostööleppe Salo linnaga Soomes, vahendab Eestinen viitega MTV-le.

Hypeloop liigub kiirusega 1000 km/h ning see katab Helsingi-Turu lõigu 6 minutiga.

Soomes on praegused raudteed viimase piirini kasutusel, mistõttu uusi ronge enam lisada ei saa. Üks võimalus olukorda lahendada on kiiruste lisamine.

Ameerika miljardär hakkab lihtsameelseid leegiheitja abil karistama >>

Kiirus ongi inimeste jaoks rongiliikluse puhul kõige tähtsam. Sellele lisanduvad hind ja ajagraafikus püsimine.

Esialgu on kavas Soome rajada Hyperloopi Turu-Salo testlõik. Asi valmib tõenäoliselt lähima viie aasta jooksul. Pärast seda on kavas teelõiku pikendada.

Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium on võtnud eesmärgiks, et Helsingi-Turu 167 km lõik võiks olla rongiga läbitav kuni tunni ajaga.

Elon Reeve Musk on Lõuna-Aafrika päritolu Ameerika Ühendriikide ärimagnaat, insener, leiutaja ja investor. Ta on SpaceX-i asutaja, tegevjuht ja tehnoloogiajuht; Tesla, Inc. kaasasutaja, tegevjuht ja tootearhitekt; SolarCity esimees ja OpenAI kaasesimees. Samuti on ta ettevõtete Zip2 ja PayPal kaasasutaja. Seisuga jaanuar 2016 hinnati tema vara väärtuseks 12,4 miljardit USA dollarit, millega ta oli Ameerika Ühendriikides jõukuselt 39. inimene.

Astronoomid täpsustasid Muski sportauto lennutrajektoori >>

Musk püüab oma tegevuse kaudu ettevõtjana muuta maailma ja inimkonda. Üks tema suurtest eesmärkidest on aidata kaasa rohelise energia tootmise laiendamisele ja kasutuselevõtule, et peatada globaalne soojenemine; teine suur eesmärk on vähendada inimkonna väljasuremise võimalust, rajades koloonia Marsile ja muutes inimtsivilisatsiooni multiplanetaarseks. Neid eesmärke aitavad saavutada SolarCity, Tesla Motors ja SpaceX.

Samuti on Musk loonud ülikiirtranspordisüsteemi Hyperloop kavandi ning pakkunud välja vertikaalselt tõusva ja maanduva ülehelikiirusega elektrilennuki idee.

Allikas: Vikipeedia

Tagid:
katselõik, kiirus, rong, miljardär, ärimagnaat, lejutaja, investor, Hypeloop, Elon Musk, Turu, Helsingi, Soome, USA

Peamised teemad