18:40 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Tehnoloogia
lühendatud link
7810

15.-16. oktoobrini toimuv digitaalvaldkonna tippkohtumine Tallinn Digital Summit 2018 toob Eestisse uuendusmeelsete riikide juhid ja ministrid, ettevõtjad, novaatorid ning globaalse tehnoloogiatööstuse juhid.

TALLINN, 14. september — Sputnik. Kohtumise fookuses on tehisintellekt ja üleilmne andmekaubandus ning nende kasutusvõimalused ja väljakutsed riigivalitsemises, ettevõtluses ning ühiskonnas laiemalt, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo

Tippkohtumisel astuvad üles Google´i tehisintellekti uuringute juht Greg Corrado ja uuringutega tegeleva vabaühenduse OpenAI strateegiajuht Jack Clark. Kohtumise teaduspartnerid on McKinsey äri- ja majandusuuringute haru McKinsey Global Institute (MGI), Boston Consulting Groupi loodud sihtasutus Centre for Public Impact (CPI) ning mõttekojad Lisbon Council ja European Centre for International Political Economy (ECIPE).

Nutikad inimesed ja e-tehnoloogia on Eesti kaubamärk Tbilisi tippkohtumisel>>

Peaminister Jüri Ratase sõnul aitab tippkohtumine kinnistada Eesti rahvusvahelist rolli digiühiskonna teerajaja ja eestkõnelejana.

"Me ei saa lihtsalt uuendusi ja arengut pealt vaadata ning jätta oma tulevikku tehisintellekti puudutavates küsimustes juhuse hooleks. Meil on praegu võimalus ja vastutus teha asju algusest peale õigesti. Peame looma nii õiguslikku raamistiku kui ka eetika ja tehnoloogia standardid, mis annaks arengule tõuke ja innovatsioonile hoo, kuid tagaks ka usalduse ja turvalisuse," selgitas peaminister Ratas.

Ta lisas, et Tallinna digitippkohtumine loob suurepärase võimaluse Eesti e-riigi kogemuse levitamiseks ja terves maailmas infoühiskonna jaoks oluliste teemade eest seismiseks, nagu näiteks tehisintellekt, internetivabadus ning eraelu- ja andmekaitse.

Tänavusele tippkohtumisele on oodatud osalejad Ameerika Ühendriikidest, Iirimaalt, Iisraelist, Islandilt, Jaapanist, Kanadast, Leedust, Luksemburgist, Lõuna-Koreast, Lätist, Norrast, Prantsusmaalt, Rootsist, Saksamaalt, Singapurist, Soomest, Taanist, Uruguayst, Uus-Meremaalt, Ühendkuningriigist ning Euroopa Komisjonist.

Eesti on saanud üheks infoturbemaailma südameks>>

Tippkohtumisel saavad valitsusjuhid, ministrid, ettevõtjad ja novaatorid arutleda tehisintellektil põhineva tehnoloogia võimaluste, valitsemise, selle ohutuse ning turvalisuse teemadel. Samuti käsitletakse tehisintellekti mõju tööturule.

Eraldi sündmusena toimub delegatsioonide juhtide kohtumine tehisintellekti, andmete ja kaubanduse teemal, mida juhib poliitika teadusuuringute ekspertrühma European Centre of International Political Economy eestvedaja Hosuk Lee-Makiyama.

Tallinna digitaalne tippkohtumine on jätkuks Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal toimunud digikohtumisele Tallinn Digital Summit 2017. aasta septembris, mis tõi Tallinna kokku ELi riigipead ja valitsusjuhid. Kohtumine näitas riikide elavat huvi ja ka vajadust digiteemalise arutelu järele rahvusvahelisel tasemel.

Tagid:
andmekaitse, tehisintellekt, Tallinn Digital Summit, Google, Jüri Ratas, Tallinn

Peamised teemad