19:11 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Tehnoloogia
lühendatud link
26 0 0

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi ning Riigikogu Arenguseire Keskuse koostöös toimuval seminaril arutavad maailma tippteadlased, kuidas üks väikeriik saab nutika innovatsioonipoliitika abil tõsta oma konkurentsivõimet rahvusvahelisel areenil.

TALLINN, 18. september — Sputnik. "Väikeriikide võimalused olla maailmas juhtiva innovaatori rollis, on piiratud. Sellegipoolest on arvestatav edu innovatsiooni loomisel saavutatud ka Eesti-suuruste riikide poolt. Targa innovatsioonipoliitika abil tekib meil võimalus liikuda globaalsete väärtusahelate kõrgematele astmetele," ääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi, edastab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Tippkohtumine toob digiühiskondade tulevikudebati Tallinnasse >>

"Tänase seminari eesmärk on kuulata ja teha tähelepanekuid teiste riikide edulugudest. Teistelt on palju on õppida, kuid oma roll jääb ka päris meie omale teele innovatsiooni võimestamisel," rääkis Lubi.

"Toome Tallinnasse kokku tippteadlased Euroopast ja Taiwanist, kellel on väga head ekspertteadmised erinevate regioonide innovatsioonisüsteemide kujunemisest ja riiklike innovatsioonipoliitikate mõjust konkurentsivõimele," selgitas seminari kaaskorraldaja, TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor professor Erkki Karo.

"Innovatsioonipoliitika otsustajatele mõeldud seminaril arutlevad teadlased, tudengid, ametnikud ja ettevõtjad, mida Eesti-sugune väikeriik saab võita või kaotada globaalsete väärtusahelate arengutest ning mida õppida Euroopa ning Taiwani õnnestumistest ja ebaõnnestumistest," ütles Karo.

"Üritusel on märgiline tähendus, sest eile, ülikooli 100. aastapäeval, promoveeriti TTÜ audoktoriks innovatsiooniuuringute üks alusepanijaid, Taani Aalborgi Ülikooli emeriitprofessor Bengt-Åke Lundvall, kes on oluliselt mõjutanud ka Ragnar Nurkse instituudi teadustööd," lausus Karo.

Seminaril jagab mõtteid innovatsiooniuuringute üks alusepanijaid, Norra majandusajaloolane, TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi külalisprofessor Erik S. Reinert.

Nutikad inimesed ja e-tehnoloogia on Eesti kaubamärk Tbilisi tippkohtumisel >>

Aasia edulugu aitab mõtestada Taiwani Uurimis-, arendus- ja hindamiskomisjoni (praegune Taiwani Riiklik Arengunõukogu) minister aastatel 2009-2012 ja Taiwani Dong Hwa Rahvusülikooli asepresident professor Ching-peng Chu.

Paneelarutelus osalevad lisaks Riigikogu Arenguseire Keskuse uuringute juht keskuse juhataja ülesannetes Meelis Kitsing ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi. Moderaator on Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi professor Wolfgang Drechsler.

15.-16. oktoobrini toimuv digitaalvaldkonna tippkohtumine Tallinn Digital Summit 2018 toob Eestisse uuendusmeelsete riikide juhid ja ministrid, ettevõtjad, novaatorid ning globaalse tehnoloogiatööstuse juhid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kohtumise fookuses on tehisintellekt ja üleilmne andmekaubandus ning nende kasutusvõimalused ja väljakutsed riigivalitsemises, ettevõtluses ning ühiskonnas laiemalt.

Riik toetab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alast teadus- ja arendustegevust Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis kolme miljoni euroga aastas, et soodustada innovaatiliste ja teadmistepõhiste lahenduste loomist ja kasutuselevõttu võimalikult paljudel elualadel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on uus IKT teaduse toetusmeede hea näide sellest, kuidas riik suunab täiendavaid vahendeid riigile strateegiliselt vajalike teaduserialade arendamiseks.

"Tipptasemel IKT teaduse rakendamisest võidab kogu ühiskond, olgu näiteks uued innovaatilised tooted või mugavad ja turvalised e-teenused. Samavõrd oluline on teaduse tihedam sidumine õpetamisega, et kindlustada teadlaste järelkasv ja aidata võimekatel tudengitel tippu jõuda," ütles Reps.

Tagid:
tehnoloogia, rahvusvaheline, konkurentsivõime, seminar, innovatsioon, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Viljar Lubi, Tallinn, Eesti

Peamised teemad