16:32 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Tehnoloogia
lühendatud link
5110

USA elektriautosid tootva firma Tesla tegevjuht Elon Musk lahkub juhatuse esimehe ametikohalt ja ettevõte peab maksma 20 miljonit USA dollarit kahjutasu, teatasid võimuesindajad. Musk jätkab ettevõtte tegevjuhina.

TALLINN, 30. september — Sputnik. Tegemist on kokkuleppega USA väärtpaberite- ja börsikomisjoni (SEC) süüdistusega seoses, vahendas Pealinn viitega BNS-le. SEC esitas Muskile süüdistuse väärtpaberipettuses avalduse eest, mis ta tegi ettevõtte erastamisest.

Elon Musk kavandab 1000 km/h Hyperloopi katselõiku Soome >>

Musk teatas 7. augustil Twitteris, et "tagas rahastuse" ettevõtte börsilt äraviimiseks hinnaga 420 dollarit aktsia eest. Avalduse järel tõusis Tesla aktsiahind lühikest aega järsult.

SEC sõnul oli Muski sõnavõtt Twitteris "vale ja eksitav" ning ta polnud kava kunagi arutanud.

USA seadus keelab börsifirma esindajatel edastada osanikele eksitavat teavet firma käekäiku puudutavatest olulistest sündmustest.

Tesla aktsiad sööstsid reedel 14 protsenti miinusesse. Musk ütles veel reedel, et ei pea talle esitatud süüdistust õigustatuks.

"See SEC õigustamatu samm teeb mind sügavalt kurvaks ja pettunuks," ütles Musk.

"Olen alati tegutsenud tõe, läbipaistvuse ja investorite parimas huvis… ning faktid näitavad, et ma pole seda iialgi mingil moel rikkunud," lisas ta.

USA leiutaja ja miljardär Elon Musk kavandab oma 1000 km/h kiirrongi Hyperloop One testlõiku Soome. See tähendab, et Helsingist saab varsti Turku sõita 6 minutiga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti augustis. 

Soome ametivõimud oli Muski plaanidega igati päri ja mingeid takistusi ei tehta. Möödunud aastal sõlmis Musk koostööleppe Salo linnaga Soomes.

FPI nimetas korduvkasutusega raketi loomise kuupäeva >>

Elon Reeve Musk on Lõuna-Aafrika päritolu Ameerika Ühendriikide ärimagnaat, insener, leiutaja ja investor. Ta on SpaceX-i asutaja, tegevjuht ja tehnoloogiajuht; Tesla, Inc. kaasasutaja, tegevjuht ja tootearhitekt; SolarCity esimees ja OpenAI kaasesimees.

Samuti on ta ettevõtete Zip2 ja PayPal kaasasutaja. Seisuga jaanuar 2016 hinnati tema vara väärtuseks 12,4 miljardit USA dollarit, millega ta oli Ameerika Ühendriikides jõukuselt 39. inimene.

Musk püüab oma tegevuse kaudu ettevõtjana muuta maailma ja inimkonda. Üks tema suurtest eesmärkidest on aidata kaasa rohelise energia tootmise laiendamisele ja kasutuselevõtule, et peatada globaalne soojenemine.

Teine suur eesmärk on vähendada inimkonna väljasuremise võimalust, rajades koloonia Marsile ja muutes inimtsivilisatsiooni multiplanetaarseks. Neid eesmärke aitavad saavutada SolarCity, Tesla Motors ja SpaceX.

Astronoomid täpsustasid Muski sportauto lennutrajektoori >>

Samuti on Musk loonud ülikiirtranspordisüsteemi Hyperloop kavandi ning pakkunud välja vertikaalselt tõusva ja maanduva ülehelikiirusega elektrilennuki idee.

Allikas: Vikipeedia

Tagid:
elektriauto, kahjutasu, väärtpaberid, süüdistus, SEC, Tesla, Elon Musk, USA

Peamised teemad