17:32 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Tehnoloogia
lühendatud link
10501

Sel nädalal arutlevad tippspetsialistid selle üle, kas ja kuidas robotid meie töökohti tulevikus mõjutama hakkavad. Arutelud toimuvad avatud filmipärastlõunatel Tallinnas ja Pärnus.

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Tööinspektsiooni ning Euroopa Töötervishoiu ja Tööohutuse Agentuuri koostöös toimuvad diskussioonid Tallinnas ja Pärnus koos teemakohase lühidokumentaalfilmiga "Before the Bridge" (Enne silda), mis räägib töökohtade automatiseerimisest, teatab Tööinspektsioon.

"Before the Bridge" (Enne silda) võitis 2017. aastal Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil parima tööteemalise dokumentaalfilmi auhinna.

"Juba täna töötame koos robotitega ning automatiseerimine aitab luua rohkem kõrgema lisandväärtusega töökohti. Sellest tulenevalt on aina enam tähtis, et planeeriksime ja oskaksime näha sellest tulenevaid muutusi- lihtsamate töökohtade asendumist masinatega ja üha laialdasemat tehisintellekti kasutust," ütles Enterprise Europe Network võrgustiku koordinaator Lea Aasamaa.

"Osadele väikeettevõtjatele on robot-lahendused asendamatud, sest need asendavad puudujäävaid töökäsi, ilma milleta on ettevõttel oma tellimusi raske täita. Sama puudutab ka keskmisi ja suuri ettevõtteid, kus protsessi pidev optimeerimine robot- ja automaatlahendustega on paratamatu," lisas Aasmaa.

Filmivaatamise järel arutleb tööõnne üle psühholoog ja karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa. Püstitame hüpoteesi — kas osa tööõnnest kuulub tulevikus tõesti robotitele? Filmiõhtut modereerib Tallinnas Proexperdi personalijuht Liis Paemurru ja Pärnus Metsa Woodi tehase direktor Kaarel Tali.

Tartu Ülikool võttis vastu esimese robottudengi >>

Möödunud nädalal avaldatud Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse uuringust selgus, et enamik eestlasi (68%) on teadlikud töökohtade automatiseerumisega kaasnevast töökohtade kaotusest kuid ollakse kindlad, et nende ametikohta see ei mõjuta.

Vaid 6% vastanutest arvab, et uute tehnoloogiate mõju nende ametile avaldub juba lähiaastatel. Kaubanduses ja teeninduses on kõige enam (40%) inimesi, kelle arvates on tehnoloogia juba asendanud või asendamas järgnevatel aastatel nende ametikohti.

Tasuta seminarile on oodatud kõik, kel huvi trendidest ülevaade saada ja kaasa mõelda-arutleda Tallinnas kolmapäeval, 3. oktoobril kl 15 (kino Artis) ja Pärnus reedel 5. oktoobril kl 15 (Apollo kinos).

Mullu sügisesel toimus Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames kõrgetasemeline rahvusvaheline konverents "Tulevikutöö — uus reaalsus, uued lahendused", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Konverents tõi Eestisse tippjuhid ning poliitikakujundajaid töö-, sotsiaal-, haridus- ja e-riigi valdkonnast üle kogu maailma, seisab eesistumise kodulehel. Põhifookuses olid arutelud, kuidas tehnoloogia areng ning muutuv majandusmaastik mõjutab meie tööd ja selle kvaliteeti.

Tulevikutöö konverents toob Tallinna 30 esinejat >>

Tehnoloogia areng, rahvastiku vananemine, inimeste muutuvad eelistused ja üha globaliseeruv majandus mõjutab kogu töötegemist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Muutused toimuvad digiajastul üha kiiremini ning ettevõtetel ja töötegijatel tuleb konkurentsis püsimiseks nende muutustega kaasas käia — ollakse sunnitud ümber mõtestama nii töötegija ja tööandja mõisteid kui ka seda, mida mõtleme töötamise all.

Tagid:
majandus, tehnoloogia, ühiskond, robot, töökohad, Tööinspektsioon, Pärnu, Tallinn, Eesti

Peamised teemad