10:00 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Tehnoloogia
lühendatud link
89 0 0

HyperTown Tallinn on kaks päeva vältav urbanistlik meelelahutus- ja e-spordifestival. Hypertown ühendab Baltikumi e-spordi, cosplay, tehnoloogia, streamimise ning paljude teiste populaarsete alade parimad.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Sellel nädalavahetusel 20.-21. oktoobrini toimub Saku Suurhallis Baltimaade üks suurimaid meelelahutus- ja tehnoloogiafestivale "HyperTown Tallinn", seisab Photopointi ajaveebis.

Kui Sulle pakuvad huvi droonid, robotid, virtuaalreaalsus ja simulaatorid siis tasub üritusele kindlasti kohale minna. Lisaks eelnimetatule on võimalik kahel päeval kaasa elada Baltimaade eSpordi Liiga finaalidele ja võtta osa ennenägematust Cosplay-st, mis Eestis kunagi aset leidnud.

Festivalil saab näha ja proovida suurimat valikut moodsa meelelahutuse ja tehnoloogia võimalusi. Saab kontrollida ja isegi ehitada roboteid, mängida oma lemmikvideomänge võimsa arvutiga, millel on kõrgeima resolutsiooniga ekraan, proovida hüdrauliliste süsteemidega driftimise ja ralli simulaatoreid.

Kohale tasub minna ka kõikidel lauamängu huvilistel, sest Board Game Tavern (Lauamängude trahter) pakub külastajatele võimalust tutvuda suurima mängukollektsiooniga ja proovida oma õnne uusimates lauamängudes. Festivalil on ka kunstiturg ja esitletakse retro mängukonsoole.

Kooliõpilaste iseloomustused lekitati avalikkusele >>

Ela kaasa Baltimaade eSpordi Liiga teise hooaja finaalmängudele

Mõlema festivalipäeva vältel toimuvad Baltimaade eSpordi Liiga (BESL) finaalturniirid, mis toovad kokku kaheksa parimat meeskonda kõikidest Balti riikidest.

Finalistid võistlevad 1500 külastaja ees võimaluse eest võita trofee ja osa 15 000 euro suurusest auhinnafondist. E-Sportlaste ametlikuks võistlustooliks on Speedlink Regger, seejuures tasub olla üritusel tähelepanelik, sest täpselt sellise tooli võib võita endale üks õnnelik külastaja.

Finaali kvalifitseerus kaks Eesti meeskonda mängus Counter-Strike, XGR eSports ja Wortex. Samuti üks meeskond Lätist — Wolsung, ja üks Leedust — 1337HUANIA, kes võitis Baltimaade eSpordi Liiga esimese hooaja.

Mängus League of Legends võtavad mõõtu aga Kolm Leedu meeskonda — Iron Wolves, Žalgiris, Turing eSports, ja üks Läti meeskond — Datorpasaule.

Telia LIVE TV teeb otseülekande laupäevasest CS:GO turniirist ning annab ülevaate e-spordi maailma põnevatest telgitagustest. Lisaks turniiri ülekandele on oodata päeva jooksul LIVE stuudiosse palju põnevaid külalisi, kes annavad edasi enda kogemusi mängude maailmaga seonduvast.

"HyperTown Tallinn" toob kokku kõige populaarsemad ja edukamad Eesti Youtuberid, kes jagavad oma kogemusi, kuidas saavutada online maailmas edu ja teenida oma videotega raha. Külastajatel avaneb võimalus küsimusi küsida ja teha oma iidolitega pilte.

Baltimaade linnakultuuri ja eSpordi festival "HyperTown Tallinn" toimub 20.-21. oktoobrini Tallinnas Saku Suurhallis. 

Internet on saanud noorte igapäevaelu asendamatuks osaks >>

Eesti on digiriik

Riik toetab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alast teadus- ja arendustegevust Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis kolme miljoni euroga aastas, et soodustada innovaatiliste ja teadmistepõhiste lahenduste loomist ja kasutuselevõttu võimalikult paljudel elualadel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel.

6. veebruaril tähistati 156 riigis rahvusvahelist turvalise interneti päeva. Sel aastal oli tähelepanu all turvalise internetikultuuri loomine ning iga inimese panus selles, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna koolid saavad IT-seadmeid, illustreeriv foto
© Fotolia / Sergey Nivens

Tänavuse turvalise interneti päeva teemaks oli "Loo, suhtle ja jaga lugupidavalt: parem internet saab alguse sinust". Päeva tähistamiseks toimus konverents, kus põhitähelepanu all oli internetis käitumise kultuur.

Tänavune teemapüstitus julgustas kõiki inimesi kasutama tehnoloogiaid vastutustundlikumalt, suhtuma veebimaailma näilisse anonüümsusesse kriitiliselt ning suhtlema üksteisega lugupidavamalt.

"Internetil on tänapäeval väga suur võim, kuid parem internet saab alguse igaühest meist," ütles Lastekaitse Liidu juhataja Tõnu Poopuu, kelle sõnul on interneti suhtluskultuuris mitmeid valukohti.

"Kui kõik internetikasutajad tunneksid enda tegemiste ees isiklikku vastutust, võiks internet olla eelkõige koht üksteise toetamiseks ning küberavarustes oleks vähem kurjust ja kiusamist," lisas ta.

Iga üheksas laps on internetis suhelnud võõra täiskasvanuga >>

Riigiprokuratuur kuulutas välja konkursi küberriigiprokuröri leidmiseks. Vajatakse kahe kompetentsiga inimest, kes oleks nii jurist kui ka mõistaks IT-maailma, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti

"Riigiprokuratuur otsib inimest, kes oleks ühtaegu väljaõppinud jurist ning võimeline menetlema küberkuritegusid ja samaaegselt juhendama sel teemal ka teisi prokuröre. Samuti oleks selle riigiprokuröri ülesandeks ka vedada prokuratuuriga seotud IT-lahenduste arendusi," ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas.

Tagid:
droon, robot, festival, e-sport, tehnoloogia, HyperTown Tallinn, Saku Suurhall, Tallinn, Eesti

Peamised teemad