03:08 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Tehnoloogia
lühendatud link
30 0 0

Robotex on bränd, mis on alguse saanud Eestist ning tänaseks liikunud edasi 15-sse riiki, kus tehakse ettevalmistusi samalaadseks robootikafestivaliks, märkis Robotexi tegevjuht Ave Laas.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Küprose Arvutiühing (CCS) teatas, et on novembri lõpus Tallinnas aset leidvale Robotex Internationalile on Küproselt tulemas 200-liikmelise delegatsiooniga, kuhu kuuluvad paljud kohaliku Robotexi organisaatorid, vabatahtlikud ning võistlejad alates 6. eluaastast, kes sõidavad kohale koos juhendajate ja perekondadeg, vahendas Pealinn

"Suurimad üritused toimuvad hetkel Küprosel, Hiinas, Indias ja Columbias. Lisaks võistlustele korraldatakse pea igas riigis ka teisi Robotexiga seotud haridus- ja start-up programme. Tulevikus on meil plaan luua globaalne inseneride võrgustik. Võib julgelt väita, et tänu Robotexile on Eesti tõusmas juhtivate robootikariikide sekka," ütles Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Robotex vallutab maailma >>

Küprosel toimus robootikafestival Robotex sel aastal juba teist korda. Robotexi korraldasid Küprose Arvutiühing koostöös Küprose ülikooli ja UNEK-iga. Üritus toimus Digital Champion'i egiidi all ning partneritena panustasid Cyta ja Küprose pank.

Selle aasta Robotex´i eripära - humanoidrobot Pepper
© Sputnik / Вадим Анцупов

Küprose kohalik Robotexi võistlus peeti 23.-24. juuni Küprose ülikooli spordikeskuses ning see tõi kokku 871 osalejat. Võistluse 125 parimat autasustati septembris toimunud tseremoonial ning võitjad said üheks auhinnaks võimaluse tulla Eestisse suurimale Robotexi võistlusele.

Robotex International 2018 festival Tallinnas toob tänavu kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast. Robootikavõistluste tänavune auhinnafond on ligi 100 000 eurot. Festivalil on töötoad robootika, tehnoloogia ja ettevõtluse teemadel. Lisaks Expo, mille raames demonstreerivad sajad ettevõtted oma valdkonna tipptehnoloogiaid ning uusimaid arendusi.

Robotex International 2018 toimub 30. novembrist — 2. detsembrini Tallinnas. Robootikasündmust Robotex International 2018 korraldab MTÜ Robotex kaasates partnereid, nende hulgas Starship, Cleveron, Startup Estonia, Taxify, Elisa, Tallinna Linn, EAS, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

Tallinnas toimub Euroopa suurim robotivõistlus Robotex >>

Euroopa suurim robootikasündmus Robotex toimus mullu 24.-26. novembrini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Kolme päeva jooksul said Robotexi külastajad osa robotivõistlusest, tehnoloogianäitusest, konverentsist ja töötubadest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

© Sputnik / Денис Пастухов, Владимир Новиков
Robotex 2017

"Selle aasta Robotex´i eripära on see, et meil on uus külaline — humanoidrobot Pepper," rääkis Robotexi juht Ave Laas. Humanoid tähendab Laasi sõnul seda, et tegemist on robotiga, kes näeb välja nagu inimene.

"Humanoidid on loodud selleks, et inimestega suhelda. Pepper on selline robot, kes tulevikus peaks klienditeenindaja rolli üle võtma," jätkas Laas. "Juba praegu, kui te lähete Telia peakontorisse, siis võtab seal Pepper teid vastu."

HyperTown Tallinn: Baltimaade üks suurimaid e-spordifestivale >>

Robotex on tehnoloogiaalane kogupereüritus, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka niisama huvilisele.Tänavu 20.-21. oktoobrini toimus Saku Suurhallis Baltimaade üks suurimaid meelelahutus- ja tehnoloogiafestivale "HyperTown Tallinn", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Festivalil sai näha ja proovida suurimat valikut moodsa meelelahutuse ja tehnoloogia võimalusi. Sai kontrollida ja isegi ehitada roboteid, mängida oma lemmikvideomänge võimsa arvutiga, millel on kõrgeima resolutsiooniga ekraan, proovida hüdrauliliste süsteemidega driftimise ja ralli simulaatoreid.

Tagid:
robootikafestival, tehnoloogia, robootika, CCS, Robotex, Ave Laas, Eesti, Küpros

Peamised teemad