05:02 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Robotex 2018

Tallinna Tehnikaülikool oli Robotexil võidukas

© Sputnik / Вадим Анцупов
Tehnoloogia
lühendatud link
1910

Tallinna Tehnikaülikooli meeskonnad olid möödunud nädala lõpus toimunud suurimal robootikavõistlusel Robotex võidukad – koju toodi mitmeid poodiumikohti.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Võistlusel "Labürint" sai TalTechi Robotiklubi robot "Squeaker" 1. koha ja robot "Laiskloom" 3. koha. Võistlusel oli autonoomse roboti ülesandeks jõuda standardmõõtmetega labürindi kindlaks määratud nurgast labürindi keskele võimalikult lühikese aja jooksul, teatas TallTech.

"Veerallis" saavutasid Robotiklubi robotid "Emilie" ja "Titanic" kaksikvõidu – vastavalt 1. ja 2. koha. Võistluse eesmärk oli jäljendada paadiralli sarnast kaasahaaravat loomust. Veeralli on sarnane Folkrace võistlusega, kuid robotid on viidud neile ebasobivasse keskkonda.

Robotex on tõstnud Eesti juhtivate robootikariikide sekka>>

Robot "Putukas" sai aga takistustega joonejärgmise võitlusel 3. koha. Joonejärgimise võistlus on üks populaarsemaid robotite võistlusalasid maailmas ja Robotexil korraldati seda kuuendat korda. Robotite ülesandeks oli läbida võimalikult kiiresti väljakule musta joonega maha märgitud rada.

TalTechi IT-teaduskonda esindanud korvpallirobot "Zoidberg" saavutas Robotex International 2018 korvpallivõistlusel teise koha. Korvpalli võistlus on Robotexi üks raskeimaid võistlusi, kus samal ajal võistlevad üksteise vastu kaks robotit, kes üritavad etteantud aja jooksul visata vastase korvi kõige rohkem palle.

Robotex vallutab maailma>>

30. novembrist 2. detsembrini toimus Tallinnas 18. korda robootikasündmus Robotex International.

Tallinna Robotex
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tuhanded võistlejad, õpilased, üliõpilased, perekonnad ja muidu robootikahuvilised tulid kokku, et ehitada roboteid, võistelda ning tutvuda tehnoloogia uusimate arengutega. Seekordsel festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, nendest 630 välisriikidest.Robotex International 2018 festival Tallinnas tõi tänavu kokku üle 30 000 tehnoloogiaentusiasti kogu maailmast — teatas Sputnik Eesti.

Robootikavõistluste tänavune auhinnafond on ligi 100 000 eurot. Festivalil on töötoad robootika, tehnoloogia ja ettevõtluse teemadel. Lisaks Expo, mille raames demonstreerivad sajad ettevõtted oma valdkonna tipptehnoloogiaid ning uusimaid arendusi.

Robotex International 2018 toimus 30. novembrist — 2. detsembrini Tallinnas. Robootikasündmust Robotex International 2018 korraldab MTÜ Robotex kaasates partnereid, nende hulgas Starship, Cleveron, Startup Estonia, Taxify, Elisa, Tallinna Linn, EAS, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

Tagid:
Robotex, TalTech, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54