06:49 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Tehnoloogia
lühendatud link
15611

Juba 50 aasta pärast on Facebooki kasutajate hulgas rohkem surnuid kui elavaid, leiavad Oxfordi ülikooli teadlased.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Enne 2100 aastat sureb vähemalt 1,4 miljardit kasutajat Facebooki praegusest 2,3 miljardist kasutajast. Surnud kasutajate arv võib sajandi lõpuks ulatuda 4,9 miljardini.

Facebook võimaldab kasutajatel määrata isik, kes võtab üle konto haldamise peale nende surma. Kui nii juhtub, siis muutub inimese leht mälestusleheks, vahendab portaal Eestinen Britti ajalehe Daily Mail.

Facebook ja YouTube antakse Uus-Meremaa rünnaku pärast kohtusse>>

Teadlased on välja arvestanud, et surnud kasutajad võtavad elusad kasutajad üle 2070. aastal. Teadlaste väitel sunnib selline areng mõtlema sotsiaalmeedia kasutamise pikemaajalise mõju üle. Samuti loodavad teadlased, et tulevikus avaneb ajaloolastel võimalus Facebooki arhiividele ligi pääseda.

Ligi 300 000 soomlast lõpetas Facebooki kasutamise

Soome sotsiaalmeedia asjatundja väidab, et pärast kevadist skandaali lõpetas ligi 300 000 soomlast Facebooki kasutamise.

Soome sotsiaalmeedia asjatundja Harto Pönkä kirjutab oma blogis, et salvestas kevadel sotsiaalmeedia kanalite kasutajate numbrid, edastas portaal Eestinen. Ta tahtis näha, kuidas Facebookiga seotud skandaalid kasutajate arvu mõjutavad. Värsked numbrid näitavad, et kasutajaid on 300 000 võrra vähem.

Yana Toom: kes saab väidetavast autoriõiguse "kaitsest" internetis tegelikult kasu>>

Suur arv ameeriklasi kasutab sotsiaalmeediaplatvormi Facebook üha vähem, illustreeriv foto
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Pönkä märgib, et sai andmed Facebooki reklaamiliidesest, kust saab osta reklaami ja kohandada seda vastavalt eale ja asukohale. Ta jälgis numbreid vanuserühmade kaupa.

Mullu kuni aprillikuuni Facebooki kasutajate arv Soomes kasvas. Pärast seda tuli pööre. Kõige rohkem Facebooki kasutamise lõpetanuid on vanuserühmas 30-39 eluaastat. Kasvu pole enam mitte üheski vanuserühmas.

Facebooki kasutajatega seotud skandaal sai alguse mullu märtsikuu lõpus, kui konsultatsioonifirma Cambridge Analytics endine töötaja paljastas, et firma oli kogunud kümnete miljonite Facebooki kasutajate andmeid.

MTA hoiatab: Facebookis levivad petukirjad>>

Страница социальной сети Фейсбук
© Sputnik / Natalia Seliverstova

Pönkä arvestuste järgi on Facebookil Soomes nüüd 2,9 miljonit kasutajat. See on 61,4 protsenti üle 13-aastastest soomlastest. Kuivõrd oma vanuse teatab kasutaja ise, siis tuleb andmetesse suhtuda kriitiliselt.

Facebooki andmetel on Soomes 3,8 miljonit kasutajat.

Facebooki teenust pole sugugi lihtne lõpetada. Kui seda teed, siis hakatakse sulle ette kuvama sõprade pilte, kes on väidetavalt kurvad, kui nad sinuga enam suhelda ei saa.

Tagid:
kasutaja, Soome, Facebook

Peamised teemad