02:00 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Tehnoloogia
lühendatud link
50 0 0

Neljapäeval toimus Tallinnas järjekorras juba kolmas Aafrika foorum, kus võeti fookusesse Eesti ja Aafrika koostöövõimalused innovatsiooni alal.

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Tallinnas toimunud Aafrika foorumil, kus oli fookuses Eesti ja Aafrika koostöövõimalused innovatsiooni alal, allkirjastati ka vastastikuse mõistmise memorandum Eesti ning Rwanda vahel, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"Eelmisel nädalal toimunud Transform Africa tippkohtumine Rwanda pealinnas Kigalis andis Eesti IT-ettevõtjatele võimaluse jagada kogemusi e-riigi lahendustest," ütles Eesti IKT klastri juht Doris Põld BNSile.

Visiidi käigus kohtuti ka Rwanda IT ministriga ning arutati edasisi koostöö võimalusi. Sel nädalal on Rwanda delegatsioon Tallinnas, et osaleda e-valitsemise teemalisel konverentsil ning Aafrika foorumil.

Memorandumi allkirjastasid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut ning Rwanda IT ja innovatsiooniminister T.E. Pr. Paula Ingabire.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on koostöös Välisministeeriumiga korraldanud Aafrikasse mitmeid visiite ning "oleme välja pakkunud Eestit kui digiriiki ja potentsiaalset innovatsioonialast partnerit nii Aafrika riikide valitsustele kui ka erasektorile", seisab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja kodulehel.

Peaminister Jüri Ratas arutas oktoobrikuus Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga, kuidas teadus- ja arendustegevuse kaudu toetada Aafrikat. Kohtumisel arutati Bill ja Melinda Gatesi fondi (Bill & Melinda Gates Foundation) kolme Aafrika projekti, mis puudutavad vaktsiinide kliinilisi uuringud, laboriteenuste tõhustamist ja tervishoiusüsteemi parendamist ning Aafrika põllumajanduse arengu ja kliimaeesmärkide toetamist innovatsiooni kaudu.

Toonane välisminister Sven Mikser ütles 2017. aasta kevadel, et suhetes Aafrika riikidega tuleb pöörata suuremat tähelepanu noortele ja tööturule Aafrikas. Mikser rõhutas ka, et rändekriisi lahendamine peab algama kriisikolletest ning seetõttu on oluline koostöö nende Aafrika riikidega, kust praegu rändesurve Euroopale on suurim.

Samal teemal

Eesti toetab e-valitsemise arengut Aafrika riikides
Aafrika noorte tööhõive on luubi all
Euroopa kavatseb relvastada Aafrika armeesid
Mikser kohtus Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu välisministritega
Tagid:
foorum, innovatsioon, digi, Eesti, Aafrika

Peamised teemad