00:03 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Tehnoloogia
lühendatud link
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)
70 0 0

Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil (PRMF) jutustas Vene kosmoseagentuuri Roskosmos juht Dmitri Rogozin, kus ja kuidas hakatakse katsetama uut ülevenemaalist satelliitseiresüsteemi.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Uue ülevenemaalise seiresüsteemi kaudu saab riigipea silmapilkselt reaalajas näha, mis toimub ehitiste, rajatiste, inimeste, põldude ja teedega, teatas Roskosmose juht Dmitri Rogozin.

Koerust teha enam ei saa

Venemaa põhjapealinnas toimuvast Peterburi rahvusvahelisest majandusfoorumist (PRMF) on saanud mugav areen tõeliselt sensatsiooniliste uudiste avaldamiseks.

Дмитрий Рогозин
© Sputnik / Сергей Гунеев
Vene kosmoseagentuuri Roskosmos juht Dmitri Rogozin

Nii näiteks jutustas Roskosmose juht Dmitri Rogozin RIA Novosti teatel Peterburis sellest, kuidas ja kus hakatakse katsetama uut ülevenemaalist seiresüsteemi "Valitseja silm" ("Государево око"), mis võimaldab satelliitide kaudu kogu riigi territooriumi ööpäevaringselt kontrolli all hoida.

"Valitseja silm" peab tagama Venemaa juhtidele võimaluse jälgida riigis toimuvat "otse-eetris" väga suure resolutsiooniga kosmosefotode abil. Rogozini sõnul hakkab täielik juurdepääs süsteemile olema ainult riigi presidendil, kuid seda saab kasutada ka valitsus.

"Riigipeal on võimalus näha silmapilkselt reaalajarežiimis kõike – seda, mis toimub ehitiste, rajatiste, inimeste, põldude, teede ja palju muudki," teatas Roskosmose juht.

Mida "Valitseja silm" jälgib

Süsteemi "Valitseja silm" katseregiooniks saab Tveri oblast. Sellekohane kokkulepe on juba sõlmitud oblasti kuberneri Igor Rudenjaga. Rogozini sõnul tõhustab Roskosmos Tveri oblasti baasil kontrolli teedeehituse ja taristu ohutuse üle.

Игорь Руденя
© Sputnik / Екатерина Лызлова
Tveri oblasti kuberner Igor Rudenja

"Me hakkame seda süsteemi täiustama ja proovima siin ja seejärel arendama seda teistes regioonides," teatas ta. "Valitseja silma" hakatakse ööpäevaringselt kasutama ka ebaseaduslike prügilate otsimiseks, metsatulekahjude tõrjeks ja põllumajanduse seireks.

Peterburi 2019. aasta rahvusvaheline majandusfoorum toimub 6.- 8. juunini. Foorumil osaleb ka majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Ministrid arutasid kahe riigi vaheliste täiendavate transiitkaubavoogude ja reisijateveo arendamise küsimusi. Samuti tehti ettepanek jätkata ühise transpordikomisjoni tööd ning parandada Eesti ja Venemaa vahelise raudtee- ja maanteetranspordi õiguslikku raamistikku.

Бизнесмен и совладелец порта Силламяэ Тийт Вяхи
© Sputnik / Вадим Анцупов
Ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi

Veel üks Eesti delegatsiooni liige, tuntud ettevõtja ja Sillamäe sadama kaasomanik Tiit Vähi ütles intervjuus Sputnik Eestile, et kui Eesti ja Venemaa on kord juba naabrid, siis peaksid nad olema ka head naabrid. 

Tiit Vähi teatas, miks Sillamäe ei ole Euroopa ääremaa, vaid selle keskus >>

Eesti transiidiäri ei suuda panna maailmaturu osalisi oma pilli järgi tantsima, vaid peab vastama nende nõudmistele. Sellel tegevusväljal on Eestil tänu geograafilisele asukohale reaalne šanss edu saavutada.

Sellise järelduse tõi kuuldavale Tiit Vähi paneeldiskussioonil "Venemaa–Baltimaad: teel usalduse ja tulusa partnerluse poole", mis toimus 6. juunil PRMF raames.

Teema:
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)

Samal teemal

Peterburi majandusfoorum 2019
Tagid:
Vladimir Putin, Peterburi, majandusfoorum, Dmitri Rogozin, Roskosmos

Peamised teemad