05:38 18. November 2019
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB70.3938
Tunne meie omasid: Ratas tutvustab Jaapanis Eesti digiedu

Tunne meie omasid: Ratas tutvustab Jaapanis Eesti digiedu

© Фото : страница Юри Ратаса в ФБ
Tehnoloogia
lühendatud link
3010

Suurte tööstusriikide seekordsel kohtumisel arutatakse maailma majanduse digitaliseerimise väljakutseid. Eesti on kohtumisele kutsutud G20 eesistuja Jaapani poolt erikülalisena.

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas osaleb laupäeval ja pühapäeval Jaapanis Tsukuba linnas toimuval maailma 20 suurima tööstusriigi digi- ja ettevõtlusministrite kohtumisel. Eesti on kohtumisele kutsutud G20 eesistuja Jaapani poolt erikülalisena.

"Eesti sai kutse osaleda, kuna seekordne kohtumine keskendub ennekõike digimajandusele – valdkonnale, milles oleme nii Euroopas kui ka terves maailmas silma paistnud. See kutse on meile suur au ja Eesti saab taas näidata, et oleme oma piiridest suuremad, kujundades globaalset digipoliitikat," ütles Ratas.

Suurte tööstusriikide seekordsel kohtumisel arutatakse maailma majanduse digitaliseerimise väljakutseid, nagu andmete vaba liikumine, inimkeskne tehisintellekt, digitaalne turvalisus ning paindlikuma lähenemise loomine digimajandusele, et riigid ka valitsuse tasandil innovatsiooni toetaksid.

Kohtumisel võetakse vastu digimajanduse ja kaubanduse ministrite ühisdeklaratsioon, mida on aidanud koostada Eesti eksperdid. Deklaratsioonis kinnitatakse, et riigid peavad tõstma oma digivalitsemise võimekust.

Встреча министров G20 в г. Цукуба, Япония
© Фото : страница Юри Ратаса в ФБ
Jaapanis toimub maailma 20 suurima tööstusriigi digi- ja ettevõtlusministrite kohtumine

Peaminister Ratas kohtub Tsukubas ka Jaapani siseministri Masatoshi Ishida ja majandus-, kaubandus- ja tööstusministri Hiroshige Sekōga, et rääkida kahepoolsetest suhetest digitaalvallas ja majanduses. Kohtumisel osaleb ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Siim Sikkut.

Mitmed maailma maad, sealhulgas ka Euroopas, muutuvad digitaaltehnoloogiate juurutamisel liidriteks, tuues globaalse võrgu võimalused ühiskonna kõigisse valdkondadesse, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor mullu sügisel. 

"Digitaalne" Eesti jääb tehnoloogiavõidujooksu liidritest kaugele maha >>

Ekspertide hinnangul on maailma absoluutseks juhiks jätkuvalt Lõuna-Korea, kusjuures temast jääb maha väike rühm "EL lemmikuid". Eesti paraku nende hulka ei kuulu, kuigi positsioneerib end ühena digimaailma juhtidest.

Vaid Taani, Holland, Ühendkuningriik, Rootsi ja Luksemburg kuuluvad "digitaalse" maailma kümne juhi hulka. Kõik teised liikmesriigid jäävad liidritest oluliselt maha. "E-Eesti" näitajad on ELi keskmisest paremad, kuid meie positsioon nimekirjas ei ole juba mitu aastat muutunud ja lõhe eesminejatega aina suureneb.

Samal teemal

Uuring: Riia on rohkem IT-linn kui Tallinn
Ratas: Euroopa tulevik on digitaalne ja Eesti panus selles määrava tähtsusega
Ratas jagas Davosis Eesti digi-identiteedi kogemust ja rõhutas riigi tuge innovatsioonile
Tagid:
tehnoloogia, digiturg, Jüri Ratas, Eesti, Jaapan

Peamised teemad