09:46 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Tehnoloogia
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
111 0 0

Sevastopoli Riikliku Ülikooli lõpetavad varsti esimesed ainulaadsed spetsialistid – info- ja hübriidsõdade asjatundjad, kes oskavad oma riigi suveräänsust professionaalselt kaitsta. Õppida saavad peale venemaalaste ka teiste riikide kodanikud.

TALLINN, 9. juuni — Sputnik. Ainulaadse kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistide ettevalmistamise õppekava loomine info- ja hübriidsõdadele vastu seismiseks on Venemaa loomulik reaktsioon nendele teravnenud pidevatele rünnakutele, mis viimastel aastatel on riiki tabanud.

Infosõda kui teadus: kaalul on Venemaa tulevase põlvkonna hinged >>

Poliitikateaduste doktor, Lomonossovi-nimelise Moskva Riikliku Ülikooli politoloogiateaduskonna professor, uue magistriõppekava "Info- ja hübriidkonfliktid" koostaja ning juhendaja Andrei Manoilo märkis Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud videosilla Moskva–Sevastopol–Tallinn–Chișinău käigus, et kogu maailm elab pideva hübriidsõja tingimustes.

Kui relvakonfliktid puudutavad üksikuid riike, siis mõningad kombineeritud sõja komponendid – info- ja majanduskomponent – on muutunud meid ümbritseva tegelikkuse lahutamatuks osaks.

Sevastopoli Riiklikku Ülikooli ei valitud uut õppekava õpetama sugugi juhuslikult: Krimm ja Sevastopol kui Venemaa sõjalaevastiku ajalooline sadam elasid viis aastat tagasi läbi, nagu märkis Venemaa Riigiduuma saadik Dmitri Sablin, sündmused, milles ilmnesid kõik hübriidsõja märgid.

Häkkerid paljastasid Lääne meetodid infosõjas Venemaaga >>

Sevastopoli ülikoolis info- ja hübriidkonfliktide alal magistritöö kaitsnud saavad oma teadmisi ja oskusi rakendada ka mujal kui meedias, mis esmapilgul näib olevat nende ainus tööpõld. Selle eriala asjatundjaid vajavad mitmesugused riigiasutused, analüüsi- ja uurimiskeskused ning erafirmad.

Artilkli täisversiooni saab lugeda Sputnik Eesti venekeelsel poolel.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Tagid:
ülikool, hübriidsõda, Krimm

Peamised teemad