15:50 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Tehnoloogia
lühendatud link
5310

Küberturvalisuse ekspert rääkis sellest, mida kujutavad endast kaasaegsed kübersõjad ja millised riigid on selles vallas esirinnas.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. Kübersõda käib kogu maailmas juba kakskümmend aastat, kuid vähesed on sellest kuulnud ja veel vähem on neid, kes selle lahingu olemust mõistavad. Küberturvalisuse eksperdi, erupolkovniku Andrei Masalovitši sõnul kulges kübersõda kuni viimase ajani salamisi, "teki all", sest kõik ootasid, millal ilmuvad "mängureeglid, mida keegi tahes-tahtmata rikkuma hakkab."

"Nüüd on selgunud, et mängureegleid ei olegi, õiget mänguvälja ei ole, valitseb jõhkra jõu kultus, "kolt ja sadul", mis tähendab, et võidab see, kellel on "pikem püssitoru". Seetõttu esineb väga palju vastastikuseid katseid sokutada üksteise seadmetesse luure- või ründetarkvara või lihtsalt pahavara, mis seadmed rivist välja viib," selgitas Andrei Masalovitš intervjuus Sputnik Eestile.

Eksperdi sõnul toimub niinimetatud kriitilise tähtsusega taristute ründekatseid mitte pelgalt igakuiselt, vaid iganädalaselt, kuid asjaomane statistika on erakätes, seda ei avaldata. Vabalt kätesaadavat statistikat seni ei leidu ja kinnitatult suuri kahjusid pole senimaani samuti teada.

Kuna mingisuguseid kinnitust leidnud andmeid küberrünnakute kohta pole olemas, on sisuliselt kõik süüdistused näiteks Venemaa häkkerite aadressil põhjendamatud.

"Peale ühe. On olnud üks ajaloos kinnitust leidnud juhtum: 1242. aastal murdsid vene häkkerid läbi Peipsi järve jää, kõike muud aga tuleb veel tõestada," lisas Masalovitš.

Samal teemal

USA on läbikäidud etapp - nüüd käivad Venemaa häkkerid mööda Euroopat ringi
Holland ei saa üle hirmust vene häkkerite ees
Trump avaldas taas kahtlust Vene häkkerite suhtes
Häkkerid varastasid 65 miljoni dollari väärtuses bitcoine
Häkkerite kätte langes tuhandeid EL-i diplomaatilisi sõnumeid
Häkkerid avaldasid USA sportlaste andmeid
Häkkerid teatasid Kiievi plaanidest mürgitada Donbass radioaktiivsete jäätmetega
Tagid:
küberturvalisus, tehnoloogia, infosõda, häkker

Peamised teemad