12:30 24. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
Radariekraan

Sõjaväeekspert uuest radarist "Tropa": "Suur potentsiaal"

© Sputnik / Валерий Мельников
Tehnoloogia
lühendatud link
54 0 0

Venemaal loodi radarjaam "Tropa", mida ei saa õhust avastada. Sõjalise eksperdi sõnul on uuel radaril suur kasutusperspektiiv nii sõjaväe- kui ka tsiviilvaldkondades.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Venemaal loodi passiivne radar "Tropa", mis ei ole nähtav lennukitele ja luuredroonidele, teatas RIA Novosti'le arendusettevõtte OKB-Planeta peadirektor Aleksandr Petrov.

Jaam on juba edukalt läbinud katsetused. "Potentsiaalsed kliendid on asjast huvitatud," märkis Petrov.

Tema sõnul ei ole nendeks mitte ainult jõustruktuurid, vaid ka erakliendid, kes soovivad tagada oma eraelu puutumatust ega taha, et droonid "nende järele luuraksid".

Sõjaliste teaduste akadeemia professor PIR-keskuse ekspert Vadim Kozjulin märkis raadio Sputnik eetris uue radari täpsust.

Jaama saab kasutada nii sõjaväe- kui ka tsiviilvaldkondades, leiab ta.

"Sõjaväele on see tehnoloogia huvitav ka selle nähtamatuse tõttu - puudub kiirgav antenn ja seetõttu ei saa seda tuvastada ega hävitada radarivastase raketiga, mida sihitatakse radarist kiirgava elektromagnetlainetuse järgi. Radarit saab kasutada tsiviilvaldkonnas, et kontrollida õhuruumi.

Milleks Poolale NATO õppused Tobruq Legacy 2019 >>

Samuti tuleb märkida, et sellel tehnoloogial on suured võimalused moderniseerimiseks, kuna selle peamine osa on tarkvara ja arvuti," ütles Vadim Kozjulin.

Samal teemal

Venemaal luuakse lennuk satelliitide "väljalülitamiseks"
Viimane kaitseliin: milleks uus "Pantsir" võimeline on
Uus pommituslennuk Tu-22-M3M kasutab tehisintellekti
Tagid:
leiutis, õhutõrje, tehnoloogia

Peamised teemad

 • Shanghai

  Pekingis peaks piinlikkust tuntama, Hiina rahvastik on olnud sunnitud oma juhte kõvasti kiruma ja vargsi vanduma, rahvaste peres on olnud kombeks öelda, et "Hiina saab sõjas Ameerikaga hukka", aga siis ilmus välja konsultatsiooni- ja uuringufirma McKinsley ning rikkus kõik ära, selgitab autor.

  16
 • Eesti kaitseväelane Malis

  Eesti valitsus avaldas toetust Malis toimunud terrorirünnakus kannatada saanud Eesti sõjaväelastele. Kui peaminister Ratast uskuda, olid sõdurid sunnitud oma elu ohtu seadma sellepärast, et "Eestil on maailmas selge roll ja vastutus".

  24
 • Uusarendus Lasnamäe tänaval

  Sputnik Eesti uuris välja, millega on seotud kinnisvara hinnatõus ja mis on Tallinnas nüüd ruutmeetri maksimaalseks maksumuseks.

  26