03:57 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Tehnoloogia
lühendatud link
65 0 0

TALLINN, 1. september — Sputnik. Hiina kavatseb veel sel aastal ehitada riigi viiekümnesse suuremasse linna viiskümmend tuhat 5G võrgu tugijaama, teatas Hiina tööstus- ja informaatikaministeeriumi info- ja sideosakonna juht Han Xia.

Tema sõnul on ministeerium juuli lõpu seisuga väljastanud juba seitse luba 5G-võrkude juurutamiseks vajalike seadmete tootmiseks. 

"Järgmises etapis kavatseb Hiina kiirendada 5G-võrkude ehitust, edendada kogu riigis aktiivselt viienda põlvkonna mobiilsidevõrkude rajamist, mida iseloomustavad eesrindlikud tehnoloogiad, kõrge kvaliteet ja efektiivsus," ütles ta ja lisas, et edaspidi on vaja luua soodne keskkond 5G-tehnoloogiate arendamiseks, intensiivistada standardite ja normide väljatöötamist viienda põlvkonna võrkudele, populariseerida nende kasutamist, tugevdada poliitilist, rahalist ja teaduslik-tehnilist toetust.

Juuni alguses väljastas Hiina tööstus- ja informaatikaministeerium riiklikud litsentsid 5G-võrgu kommertskasutuseks neljale ettevõttele: China Telecom, China Unicom ja China Mobile, samuti Hiina meediakorporatsioon, kuhu kuuluvad Hiina rahvusvaheline raadio, Hiina kesktelevisioon ja keskraadio.

5G võimaldab andmevahetust reaalajas kiirusel üle 10 Gbit sekundis ehk 30 korda kiiremini kui 4G-võrkudes. 5G-tehnoloogiad tagavad ka minimaalse reaktsiooniaja andmete laadimisel ja võrgu suure mahu. Rahvusvaheline elekterside liit kavatseb uue standardi juurutada 2020. aastaks.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ekspert: Hiina pole ajaloos kunagi altruismiga silma paistnud
Hiina otsib raha ülemaailmse tehnoloogialiidri rolli saavutamiseks
Hiina ei vaja kedagi, teda aga vajavad kõik
Eesti esimene 5G võrk rajatakse Tallinna Tehnikaülikooli
Tagid:
mobiilside, arendusplaan, 5G, Hiina

Peamised teemad