23:36 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Tehnoloogia
lühendatud link
106 0 0

Venemaa paigaldas kaugtõkkeradarid "Podsolnuh" lisaks Kaspia merele ka Kaug-Itta ja Baltikumi - maismaa ja õhuruumi seireks riigi julgeoleku tagamise eesmärgil.

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Radar "Podsolnuh" (v.k. "Päevalill" – toim.) on võimeline tuvastama nii maapinnal kui ka õhus asuvaid sihtmärke, ütles intervjuus RIA Novostile arendajaettevõtte Kaugraadioside teadusliku uurimisinstituut peadirektor Kirill Makarov.

Radariekraan
© Sputnik / Валерий Мельников

Varem on teatatud, et sellised radarid võeti juba kasutusele Kaspia merel. Tehnilised andmed jaama võimekuse kohta on salastatud, kuid Kaugraadioside TUI veebisaidil oleva teabe kohaselt on pindkaugseireradar "Podsolnuh -E" (eksportversioon) ette nähtud "riigi julgeoleku tagamise eesmärgil maapinna ja õhuruumi seireks".

"Podsolnuh-E" võimaldab kontrollida maa ja merepinna kohal olevat õhuruumi kogu 200-miilises rannikuala majandusvööndis ning annab selle kohta teavet rannavalvesüsteemi ja riiklike rannakitsejõudude juhtimispostidele relvade ja mobiilsete üksuste rakendamiseks vajalike operatiivotsuste langetamiseks.

Täielikku venekeelset intervjuud Kaugraadioside teadusliku uurimisinstituudi peadirektori Kirill Makaroviga saate lugeda siit.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Relvastus
NATO idarindel

Peamised teemad