10:21 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Tehnoloogia
lühendatud link
57 0 0

Peaminister Jüri Ratas leppis avalduses USA asepresidendi Mike Pence'iga kokku Eesti ja USA ühise lähenemise 5G ehk viienda põlvkonna mobiilsidestandardi võrkude turvalisusele.

TALLINN, 1. november — Sputnik. Avaldus järgib 5G võrkude turvalise arendamise rahvusvahelisi põhimõtteid, mis lepiti kokku kevadel Praha julgeolekukonverentsil. Selle kohaselt võtavad riigid 5G ülesehitamisel arvesse nii poliitilisi, tehnilisi, juriidilisi kui ka majanduslikke argumente ning riskifaktoreid. Samu põhimõtteid on kinnitanud ka Euroopa Komisjoni soovitused liikmesriikidele.

5G võimaldab andmevahetust reaalajas kiirusel üle 10 Gbit sekundis ehk 30 korda kiiremini kui 4G-võrkudes. 5G-tehnoloogiad tagavad ka minimaalse reaktsiooniaja andmete laadimisel ja võrgu suure mahu. Rahvusvaheline elekterside liit kavatseb uue standardi juurutada 2020. aastaks, kirjutas Sputnik Eesti.

Rodion Denissov
© Sputnik / Александр Заболотный

Endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul on uute sagedusalade kasutusele võtmine vajalik uute tehnoloogiate, näiteks isejuhtivate sõidukite ja targa linna lahenduste elluviimiseks, vahendas Sputnik Eesti aasta algul. "Eesti majandusarengu väljakutseks on innovatsioon ja tootlikkus – 5G sidel töötavad lahendused avavad uusi võimalusi mõlemas suunas," lisas Tammist.

Peaminister Jüri Ratas kohtus neljapäeval Washingtonis ka riikliku julgeolekunõuniku Robert O'Brieniga, kellega räägiti NATO tulevikust. "Eesti jaoks on parim julgeolekugarantii tugev NATO ja mul on hea meel, et meie regioonis on alliansi kohaolek järjest märgatavam," ütles Ratas.

Lisaks kohtus peaminister koos haridus- ja teadusminister Mailis Repsiga Ameerika Teaduste Akadeemia ja USA juudiorganisatsioonide esindajatega, osales USA kaubanduskoja ümarlaual koos ettevõtjatega ning kohtus Maailmapanga tegevjuhi Axel van Trotsenburgiga, et rääkida Kolme mere algatusega seotud investeerimisvõimalustest.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Eesti esimene 5G võrk rajatakse Tallinna Tehnikaülikooli
Ratas: Eesti on pühendunud NATO arendamisele
Ratas jagas Davosis Eesti digi-identiteedi kogemust ja rõhutas riigi tuge innovatsioonile
Riik annab välja esimesed 5G sagedusload
Tagid:
Eesti, USA, tehnoloogia, 5G, Mike Pence, Jüri Ratas

Peamised teemad