03:28 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Tehnoloogia
lühendatud link
0 0

RIA Novosti veebitehnoloogia keskuse juhataja Aleksei Filippovski selgitas, kas niinimetatud tehisaju on juba loodud ja kas seda on veebis ühest keelest teise tõlkides tarviski.

TALLINN, 25. november — Sputnik. Aleksei Filippovski korraldas laupäeval, 23. novembril Sputnik Eesti pressikeskuses haridusprojekti SputnikPro raames töötoa. Ta märkis, et tehisaju ei ole veel loodud.

ML tuleb näiteks suurepäraselt toime ülesandega, kus ekraanil on vaja kindlaks teha, mis objekt on seal kuvatud.

Filippovski on aga veendunud, et veebilehtede tõlkimiseks tehisintellekti tarvis ei ole.

Kasvõi juba Google'i tõlkemootor on sedavõrd edasi arenenud, et juba lähima viie aasta pärast, usub RIA Novosti veebitehnoloogia keskuse juhataja, võib vähemasti ingliskeelsete saitide või inglise keele puhul üldse rääkida veebi mitmekeelsusest.

Nii võib netikasutaja suurema vaevata tõlkida teksti hiina keelest inglise keelde ning seejärel inglise keelest vene keelde ja saada täpsema tõlke kui otse hiina keelest vene keelde tõlkides.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et SputnikPro on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt ajakirjanikele, ajakirjandusüliõpilastele, pressiteenistuste töötajatele, blogijatele ja teistele meediavaldkonna spetsialistidele, mõelduna välismaa kolleegidega kogemuste vahetamiseks, omavahelise meediasuhtluse ja kutsealaste sidemete arendamiseks.

Projekti olemasolu vältel on selle erinevates formaatides osalenud huvilisi enam kui 80 riigist. SputnikPro täismahus töötoad on toimunud lisaks Eestile Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Kreekas, Gruusias, Indias, Kõrgõzstanis, Moldovas, Türgius, Lõuna-Osseetias ja paljudes teistes riikides.

Aleksei Filippovski venekeelset kommentaari saate kuulata siin:

Филипповский назвал срок, когда интернет лишится языковой проблемы

Lugege lisaks:

Samal teemal

Festivalil "Valgus kõnnib" pakub oma valgusetendusi nautida ka tehisintellekt
Tehisintellekt võib vallandada tuumasõja – nõnda arvab USA endine asekaitseminister
Tehisintellekt kui perearst
Tagid:
tõlkija, keel, internet, tehisintellekt, SputnikPro

Peamised teemad