10:28 12. Detsember 2017
Tallinn-1°C
Kuula otse
Смайлики

Smaili sünnipäev

CC0 / Alexas_Fotos
Testid
lühendatud link
3620

Iga aasta 19. septembril tähistatakse tavatut sünnipäeva – sõbraliku elektroonilise emotikoni smaili (smiley) sünnipäeva.

19. septembril 1982. aastal tegi Carnegie Melloni ülikooli professor Scott E. Fahlman esmakordselt ettepaneku kasutada kolme kirjamärki — koolonit, sidekriipsu ja lõpusulgu tähistamaks "naeratavat nägu" arvutisse toksitavas tektis. See osutus tõsiseks täienduseks elektroonilisele leksikonile.

Siin on tema kiri: "19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: :-) Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-( "

Aga kui hästi teie elektroonilist leksikat tunnete? Kontrollige oma teadmisi.

Peamised teemad

 • Aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks, illustratiivne foto

  Töötajate arv jääb samaks vaid siis, kui nii töö- kui ka pensioniealiste hõive kasvab. Selleks, et töötajaid jätkuks, tuleb kõigil töötada kauem ning mitteaktiivsete osakaal tööealistest peab veelgi vähenema

  7
 • Lendurid demonstreerisid venelase ja vene sõduri parimaid omadusi

  Prantsusmaa välisminister ja Pentagon võivad ükskõik kui kaua kinnitada ajakirjanikele ja nende kaudu kogu ühiskonnale, et Islamiriigi alistas Lääne koalitsioon, kuid see ei mõjuta kuidagi seda, et Damaskus taastas oma kontrolli suurema osa riigi territooriumi üle.

  52
 • New Yorgi bussiterminalis toimus plahvatus

  New Yorgi metroos Manhattanil Times Square´i lähedal plahvatas hommikuse tipptunni ajal inimese keha külge seotud torupomm, mis vigastas platvormil kahtlusalust ja veel üht inimest

  9