10:49 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Turism
lühendatud link
8302

Eestisse kui algusest peale lääne turistidele orienteerunud maale pole Valgevenest suurt turistide tulva oodata.

ТАLLINN, 2. märts — Sputnik. Baltimaad on valgevene turistide silmis endiselt atraktiivsed, lausus Valgevene Sputnikule ajalehe Turism ja Puhkus toimetaja Lilija Kobzik.

„Meil on neis maades psühholoogiliselt väga mugav. Lähedane asukoht, pole muret aklimatiseerumisega, pluss sõbralik teenindus. Ja tunneme ennast oodatuna, meid võõrustatakse meelsasti, ollakse valmis pakkuma boonuseid ja soodushindu," ütles Kobzik.

Turismieksperdi hinnangul muudab Baltimaad topelt ahvatlevaks nüüdseks kujunenud julgeolekuolukord Egiptuse ja Türgi kuurortites, mis on olnud valgevenelaste jaoks varem kõige eelistatumad puhkusepaigad.

„Baltimaad paistavad sellel taustal väga kenad — rahulikud ja ohutud," toonitas ekspert.

Liiati on valgevenelastel tänavu varasemast lihtsam pääseda puhkama Palangasse, samuti on kujunenud kättesaadavamaks puhkusevõimalused Lätis Jurmalas. Riiklik vedaja Belavia kuulutas välja iganädalased ja suhteliselt odavad lennud Palangasse.

„Hea, et on olemas selline teine pakkumus — ja eriti tore, et see ilmus just kriisi ajal. See annab inimestele valikuvõimalusi," sedastas turismiväljaande toimetaja.

Eksperdi hinnangul paelub Jurmala algaval hooajal valgevene turiste heade hindadega. Seoses venelaste väljavooluga on puhkajate koguhulk selles populaarses kuurordis kahanenud.
Seevastu Eestisse valgevenelased puhkama ei sõida. Ja seda mitte kauge vahemaa tõttu, vaid pigem on põhjus selles, et siin ollakse algusest peale orienteeritud lääne turistidele.

„Vastavalt siis on hinnatase mõnevõrra teine ja teistsugune on ka teenindusviis, venekeelne teenindamine pole just kuigi levinud," selgitas Kobzik.

Atraktiivseid Baltimaid puhkureisi sihina eelistavat turistide voolu täpsemalt prognoosida ekspert siiski ei riskinud. Ühest küljest napib valgevenelastel raha, teisest küljest aga „teatavaid võimalusi ja vahendeid ning puhkusesoove on endiselt alles," märkis ekspert. Oletada, mida turist eelistab ja millise reisisihi valib, on keeruline.

 

 

Peamised teemad