07:50 22. Oktoober 2017
Tallinn0°C
Kuula otse
Istanbul on nii Antaliast, kui ka õdusast Tekirova piirkonnast väga kaugel.

Eesti turiste terroriaktid Türgis ei heiduta

© Sputnik / Михаил Фомичев
Turism
lühendatud link
13110

Eesti välisministeerium ei tõstnud Türgi reiside ohutaset. Sputnik uuris reisifirmadelt, kas sellesse riiki reisi planeerinute hulgas on ka loobunuid.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Terrorirünnak ei toimunud Türgis kaugeltki esimest korda, ainuüksi käesoleval aastal on neid olnud juba üle kolmekümne. Kuid nii ulatuslikku rünnakut nagu teisipäeva Istanbuli rahvusvahelises lennujaamas, polnud varem veel olnud. Sellised rünnakud kahjustavad tõsiselt riigi mainet, turistide hulk väheneb järsult, mis omakorda kajastub ka riigi majanduses.

Reisiettevõtte Prime Tour müügiosakonna juht Dmitri Pavlov märkis, et me elame ebastabiilses maailmas ja terrorirünnakud ei ole enam haruldased üksiksündmused. Tema sõnul on 10% turistidest patsifistid ja ülejäänud üheksakümmend jälgivad poliitilisi sündmusi siseriigis ja piiri taga tähelepanelikult.

"Seepärast on meil toimunud terrorirünnakute taustal alust oodata Türgi puhkusereiside nõudluse vähenemist. Kuid paanilisi meeleolusid ei ole praegu veel märgata ja massilistest ülesütlemistest rääkida oleks enneaegne," ütles Pavlov.

Dmitri märkis, et turistide turvalisuse Türgi kuurortides tagavad selle riigi jõustruktuurid ja Eesti välisministeerium ei ole terroriohu taset tõstnud. Tema sõnul jälgib firma tähelepanelikult olukorda riigis ja töötajad hoiavad end kursis kõikide sealsetes kuurortides toimuvate sündmustega.

Türgi reiside massilist ülesütlemist ei ole

Reisiopraator GoAdveture esindaja Jevgenia Kirillova ei kahtle, et maailmas toimuvad mistahes traagilised sündmused mõjutavad inimest, eriti kui see on seotud tema või tema perekonna turvalisusega. Ta ei välista, et leidub kliente, kes Türgi reisist loobuda tahaksid.

"Me jälgime pidevalt välisministeeriumi teateid ja juhindume nende väljastatavatest "ohuhinnangutest". Antud hetkel ei ole Türgi lendudeks mingeid keelde laekunud," ütles Jevgenia.

Tema sõnul on Türgi väga suur riik ja peaaegu kõik terrorirünnakud on olnud suunatud Istanbuli ja kohaliku poliitilise eliidi vastu. Kirillova selgitab, et suvituskohtades on olukord suisa vastupidine, seal on kõik rahulik.

"Kui inimene saab meediast teada, et Türgis toimus terrorirünnak, siis psühholoogiliselt tundub talle, et see oht laieneb kogu riigile. Kuid Istanbul on nii Antaliast, kui ka õdusast Tekirova piirkonnast väga kaugel," — lisas ta veel.

Tänase seisuga on GoAdventure saanud mõned telefonikõned klientidelt, kuid nad ei helistanud mitte selleks, et Türgi reisist loobuda, vaid et täpsustada, kas reis ikka toimub. Praeguse seisuga toimuvad kõik planeeritud lennud tavarežiimil

Istanbuli lennujaam taastas kiiresti tavapärase lennugraafiku

Reisibüroo Wris juhatuse liige Aili Kägu rääkis, et sellised olukorrad, nagu Istanbulis, hirmutavad inimesi, kuid lennujaam suutis väga kiiresti tavapärase töö ja lennugraafiku taastada.

"Istanbuli terrorirünnak ei mõjuta Türgi turismikuuroste ja üldine julgeolekuolukord selles riigis on juba pikema aja jooksul püsinud muutumatuna," märkis Kägu.

Tema sõnul teeb Türgi kõik, et turiste oma kuurortides kaitsta. Wris reisibüroo töötajad saavad iga päev oma välismaa kolleegidelt teavet olukorrast Türgis ja edastavad selle omakorda klientidele. Praeguse seisuga ei ole ettevõttel ühtegi Türgi reisi tühistamist.

Välisministeerium ei ole Türgi reiside julgeolekuhinnangut muutnud

Käesolevaaasta märtsikuus tõstis välisministeerium Türgi julgeoleku ohuastet kõige ohutumalt roheliselt kollasele, mis on jäänud muutumatuks tänaseni. Kollase ohuhinnangu korral on soovitav võimaluse korral vältida teatud piirkondade, nagu näiteks Istanbul ja Ankara külastamist, samuti tuleks olla väga tähelepanelik ja tavapärasest ettevaatlikum kesklinnas, kaubanduskeskustes, turgudel, bussides, mikrobussides ja metroos.

Lisaks tuleks turvalisuse kaalutlustel vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi ja mitte pildistada ega salvestada neid. Avalikes hoonetes ja kaubanduskeskustes tuleb järgida kehtestatud turvanõudeid, seal võidakse rakendada läbivalgustamist ja kasutada metallidetektoreid.

Välisministeerium soovitab lisaks mitte reisida Kagu-Türgisse ja kindlasti vältida Süüriaga piirnevaid piirkondi.

Välisministeerium palub registreeruda enne Türgi reisi algust võrgulehel https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/.

 

 

Peamised teemad