08:32 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Turism
lühendatud link
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)
9610

Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida äratüütava rannapuhkuse Türgis.

Armeenia — see ei ole üksnes päikese, mägede, konjaki ja aprikooside maa. Ja Jerevan, rooside linn, mis on vanem kui Rooma, ei ole ainuüksi unikaalse arhitektuuri ja muuseumide linn.

„Parim liha on kontide peal, parim muld on kivide peal," ütleb iidne armeenia vanasõna, mida armeenlased oma maa iseloomustuseks sageli kasutavad. Suur Urartu riigi kultuur, mille kirjapilti ei ole senimaani keegi suutnud dešifreerida, kolme tuhande aasta pikkused kulinaariatraditsioonid, esimene ristiusu vastu võtnud riik, ja koguni kõige vanemate sõlmvaipade maa — see on muinasjutuline Armeenia.

Kui rääkida tänasest Armeeniast, siis see on puhas metroo, joogiveeallikad, turvalised ööd, rahvuslik köök, vaibad, Sevani järv, Ararat — nii mägi kui konjakimark, külalislahkus, toostid ja palju muud… Lihtsam on kõike oma silmaga näha ja muidugi ise maitsta!

Kõige mugavam viis Eestist Armeeniasse jõudmiseks on lennureis, kuid otselende Tallinnast ei ole. Tuleb lennata ümberistumisega Moskvas. Armeenia peamine lennujaam Zvarthnotsh paikneb Jerevanist 12 kilomeetri kaugusel.

Lend Tallinnast Moskvasse kestab poolteist tundi ja Moskvast Jerevani ligi kolm tundi.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt www.skyscanner.net.

Piletihind lennul Tallinn — Moskva — Jerevan — Moskva — Tallinn algab 550 eurost inimese kohta. Üheotsapilet Tallinnast Jerevani läheb maksma umbes 330 eurot.

Autoga pääseb Armeeniasse läbi Gruusia või Iraani. Piir Aserbaidžaani ja Türgi vahel on suletud.

Armeeniasse sissesõit on Venemaa, SRÜ ja Gruusia kodanikele viisavaba. Teiste riikide kodanikelt nõutakse viisat, mille saab vormistada Armeenia saatkonddades, lennujaamas ja interneti teel.

Ülejäänud kasuliku teabe leiate siit:

 

Teema:
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)

Peamised teemad