09:46 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Kõrgõzstani suur kanjon.

Sputnik kutsub Kõrgõzstani

Влад Ушаков
Turism
lühendatud link
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (10)
2613

Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida äratüütava rannapuhkuse Türgis.

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Kirgiisia — lumeleopardi ja haruldase liilialise — Eduardi püvilille kodumaa, Tian Shani pärli — Õsõkköli järve ja siniste mägede maa.

Kõrgõzstani võib jõuda neljal viisil — lennukiga, rongiga, bussiga või isikliku autoga. Kiireim ja mugavaim vahend kohalejõudmiseks on muidugi lennuk.

Otselende Eestist Kõrgõzstani ei ole. Lennata tuleb ümberistumisega Moskvas või Istanbulis. Biškeki lennujaam Manas — Kõrgõzstani tähtsaim rahvusvaheline lennujaam — asub pealinnast 25 km loode pool. Kesklinna pääseb sealt bussi, marsruuttakso või taksoga.

Lend Tallinnast Moskvasse kestab poolteist tundi, Moskvast Biškekki — neli tundi.

Tallinnast Istanbuli viib lennuk kolme ja poole tunniga, lennureis Istanbulist Biškekki vältab pisut üle viie tunni.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt.

Piletihinnad marsruudil Tallinn — Istanbul — Biškek — Istanbul — Tallinn algavad 460 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 400 eurot inimese kohta.

Piletihinnad marsruudil Tallinn — Moskva — Biškek — Moskva — Tallinn algavad 790 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 306 eurot.

Alates 2012. aastast kehtib Euroopa Liidu kodanikele viisavabadus 60 reisipäevaks. Viisat ei nõuta ka Venemaa, Valgevene ja Ukraina kodanikelt.

Kogu ülejäänud kasuliku informatsiooni leiate siit:

Teema:
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (10)

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33