09:45 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Moldova.

Sputnik kutsub Moldovasse

© Sputnik /
Turism
lühendatud link
3423

Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida igavakskiskuva rannapuhkuse Türgis.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Kohalikud reisibürood ei paku reisipakette Moldovasse, seetõttu tuleb sinna sõita omal käel. Kuid sellelgi on omad plussid — näiteks, saab vabalt valida oma reisi algus- ja tagasisaabumise päeva ning kogu reisi kestuse.

Eestist pääseb Moldovasse lennukil ümberistumisega Istanbulis, Münchenis või Viinis. Kui valida lennureis, kus ümberistumiseks jääb pikemalt aega, võib jõuda ühes neist kolmest linnast ka kesklinnas ringi jalutada ja kohapealset ilu uudistada.

Chișinău rahvusvaheline lennujaam — Moldaavia tähtsaim lennujaam — asub vaid 13 km kaugusel pealinna südamest. Kesklinnani saab sõita ühistranspordi või taksoga.

Tallinnast Istanbuli jõuab lennuk kolme ja poole tunniga, lend Istanbulist Chișinăusse kestab poolteist tundi. Lennusõit Tallinast Müncheni vältab kolm ja pool tundi, Münchenist Chișinăusse — kaks tundi. Lend Eesti pealinnast Viini võtab kaks tundi ja kakskümmend minutit, Viinist Chișinăusse aga kõigest 55 minutit.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt www.skyscanner.net.
Piletihinnad marsruudil Tallinn — Istanbul — Chișinău — Istanbul — Tallinn algavad 190 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet läheb maksma umbes 180 eurot inimese kohta.

Piletihinnad marsruudil Tallinn — München — Chișinău — München — Tallinn algavad 316 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 160 eurot.

Lend marsruudil Tallinn — Viin — Chișinău — Viin — Tallinn läheb maksma 339 eurot inimese kohta. Üheotsapilet maksab umbes 160 eurot.

Moldovasse võib sõita ka autoga. Vahemaa Tallinnast Chișinăuni on umbes 1730 km, mille läbimiseks kulub umbes ööpäev ratastel. Teekonnal tuleb läbida Läti, Leedu, Valgevene, Poola ja Ukraina.

Eesti ja Venemaa kodanikele, kes tulevad Moldovasse kuni 90 päevaks, on sissesõit viisavaba. Määratlemata kodakondsusega elamis- ja tööloaga Eestis elavad isikutele kehtib nõue vormistada viisa.

 

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33