06:56 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Turism
lühendatud link
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)
10032

Sputnik pakub sammukesi virtuaalseks reisiks maadesse, mis oma värskete ja mitmekesiste muljetega võivad täielikult kompenseerida äratüütava rannapuhkuse Türgis.

TALLINN, 9. august — Sputnik. Kui te rannaliival lesimisest eriti ei hooli või olete juba kogu Euroopa läbi sõitnud, kuid armastate reisida, kui peate lugu ajaloost ja maitsvast toidust, siis on paras aeg sõita Usbekistani — üllatavale, muinasjutulisele ja väga ilusale maale.

Sellel Kesk-Aasia vabariigil on kõige erinevamaid huviväärsusi, ta võlub turiste oma hämmastava looduse, iidsete linnade, värvika kultuuri, arhitektuurimälestiste ja palju, palju muuga.

Kui võtsite nõuks Usbekistani külastada, on kõige kiirem liiklusvahend Eestist kohalejõudmiseks — lennuk. Siinsed turismifirmad reisipakette sellele maale ei paku, seega tuleb lennata ümberistumisega Riias, Moskvas või Istanbulis.

Taškendi rahvusvaheline lennujaam on üks Kesk-Aasia suurimaid lennujaamu. Ta asub otse linna piiril, pealinna kesklinnani saab sõita taksoga, bussiga või taksobussiga. Teekond südalinna võtab umbes 15 minutit.

Lend Tallinnast Riiga kestab alla tunni, Riiast Taškenti — ligi viis tundi. Tallinnast Moskvasse viib lennuk ühe tunni ja 35 minutiga, Moskvast Taškenti — ligi nelja tunniga. Lennureis Eestist Istanbuli kestab pisut üle kolme tunni ja Istanbulist Taškenti — neli tundi ja 30 minutit.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt www.skyscanner.net.

Lennupileti hind marsruudil Tallinn — Moskva — Taškent — Moskva — Tallinn algab 400 eurost reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 220 eurot.

Piletihind marsruudil Tallinn — Istanbul — Taškent — Istanbul — Tallinn algab 480 eurost ühe reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 290 eurot inimese kohta.

Lennureis marsruudil Tallinn — Riia — Taškent — Riia — Tallinn maksab alates 560 eurost reisija kohta. Üheotsapilet maksab umbes 260 eurot.

Venemaa kodanikele on sõit Usbekistani viisavaba. Eesti kodanikud peavad vormistama viisa.

 

Teema:
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)

Peamised teemad