05:25 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Turism
lühendatud link
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)
9514

Sputnik kutsub virtuaalsele reisile riikidesse, mis võivad vabalt asendada ja rikastada uute värskete muljetega juba tüütama kippuvat Türgi rannapuhkust.

TALLINN, 14. august — Sputnik. Lõuna-Osseetia on väike vabariik Venemaa piiril. Isegi kõige suuremate ja pikemate reisikogemustega turistile paistavad tema metsikud inimkäest puutumata mäekurud, jõed ja järved millegi erilisena. Muinsuste austajat hämmastab ajaloo- ja kultuurimälestiste rohkus ja mitmekesisus — keskaegsed tornid, kindlused, aga ka vanad õigeusukirikud. Ja elavad seal väga külalislahked inimesed. Seega ei tasu reisiga viivitada, vaid parem valida kõige sobivam marsruut ja võtta suund Osseetiasse, et kõike oma silmaga näha.

Lõuna-Osseetias ei ole ühtegi lennujaama. Lähim lennujaam asub Vladikavkazis, kust mitu korda päevas väljub buss Lõuna-Osseetia pealinna Tshinvalisse. Maanteed mööda on sinna umbes 160 kilomeetrit.

Vladikavkazi saab Eestist sõita lennukiga, kuid seda ühe või kahe ümberistumisega Riias, Moskvas, Frankfurdis või Istanbulis. Teel tuleb viibida üsna kaua, seetõttu on mõistlik lennata kohale vähemalt nädalaks.

Lennureis Tallinnast Riiga kestab alla tunni, Riiast Moskvasse — üks tund ja 40 minutit, Moskvast Vladikavkazi aga pisut üle kahe tunni. Lennusõit Tallinnast Frankfurti võtab kaks ja pool tundi ning Frankfurdist Moskvasse kolm tundi ja 10 minutit. Lend Eesti pealinnast Istanbuli kestab kolm tundi ja 20 minutit, Istanbulist Moskvasse — ligi kolm tundi.

Kõige soodsamad lennupiletite hinnad võib leida veebilehelt www.skyscanner.net.

Lennupiletite hinnad marsruudil Tallinn — Riia — Moskva — Vladikavkaz — Moskva — Riia — Tallinn — algavad 310 eurost inimese kohta. Lend ainult ühes suunas maksab umbes 150 eurot.

Lend marsruudil Tallinn — Frankfurt — Moskva — Vladikavkaz — Moskva — Frankfurt — Tallinn maksab alates 470 eurost inimese kohta.

Lennureisi hind marsruudil Tallinn — Istanbul — Moskva — Vladikavkaz — Moskva — Istanbul — Tallinn algab 610 eurost inimese kohta. Lend ainult ühes suunas läheb maksma umbes 290 eurot.

Lennureisi maksumus marsruudil Tallinn — Moskva — Vladikavkaz — Moskva — Tallinn on vähemalt 940 eurot inimese kohta. Lend ainult ühes suunas maksab ligikaudu 520 eurot.

Lõuna-Osseetia külastamiseks nõutakse viisat kõikidelt maailma riikide kodanikelt peale Venemaa.

 

Teema:
Kas Tallinnast eemale? Kus veel eestlastel puhata (13)

Peamised teemad