15:47 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Turism
lühendatud link
6561

Suurbritannia väljaanne The Telegraph on reastanud 25 Ida-Euroopa paika, mida peaks oma eluajal nägema ja külastama, nende seas on ka Eesti pealinn Tallinn

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. The Telegraph kirjutab, et üleilmse meediakompanii Travelzoo uuringu järgi väldivad britid rohkem kui varem Prantsusmaad, Hispaaniat ja Itaaliat ning otsustavad Ida-Euroopa kasuks. Veebisaidi järgi on Ida-Euroopasse reisimine odavam, iseäranis arvestades hiljutist naela langust euro suhtes.

Tallinna esitletakse ja kirjeldatakse 25 soovitatud sihtkoha seast esimesena, vahendas Raepress.

Tallinna iseloomustamisel toob autor Adrian Bridge välja, et Eesti pealinn Tallinn on meelitav fusioon keskaegsest ja modernsest. Ta lisab, et Tallinna vanalinn on üks paremini säilinud Euroopas, koos oma iidsete linnamüüriga, munakivisillutisega tänavate ja käikudega, paarikümne tornitipu ja kirikutornidega — 850 aastane ajaloopärand, mis hõlmab endas Taani, Rootsi, Saksa ja Venemaa valitsemisperioode.

Autori sõnul on Tallinn suurepäraselt maaliline ja on raske uskuda, et vaid veidi enam kui 25 aastat tagasi oli see osa Nõukogude Liidust. Need sünged, hallid päevad on kaugusesse jäänud: täna hoopleb Eesti pealinn butiikide, hotellide, sushi-baaride, kirevate kohvikute ja edumeelse elanikkonnaga, kes on kirglikult omaks võtnud digiajastu. Niisamuti mainitakse tutvustuses, et siin on Skype leiutatud.

Ühtlasi tuuakse välja parimad hotellid Tallinnas ning 25 uskumatut asja, mida lugeja ei tea Eesti kohta.

Teiste hulgas soovitatakse reisida näiteks Riias, Moskvas, Peterburis, Prahas, Krakowis, Doonau suudmealas Rumeenias, Tatra mägedes jt. Ida-Euroopa kaunites paikades.

Tagid:
turist, pealinn, The Telegraph, Suurbritannia, Eesti, Tallinn

Peamised teemad