10:00 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Turism
lühendatud link
7320

Reisigiid Lonely Planet nimetas Tallinna parima kvaliteedi ja hinna suhtega linnaks, mida 2018. aastal kindlasti tasub külastada

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Igal aastal korraldab Lonely Planet kampaania "Best in Travel" tõmbamaks tähelepanu maailma silmapaistvamatele sihtkohtadele. Võistlus toimub erinevates kategooriates ja Tallinnal on au kanda võitjatiitlit "Best Value Destination 2018" linnade kategoorias.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk rõõmustab Tallinna kõrge tiitli üle ja lisab, et Tallinn on välisturistide hulgas kõrgelt hinnatud, edastas Raepress.

Sügis Jaapani aias>>

"Tallinna väliskülastajate uuringutest ilmneb, et Tallinna külastanud välisturistidest 97% soovitaks ka oma sõpradel-tuttavatel Tallinna külastada. 2016. aastal tehti Tallinnasse 4,3 miljonit väliskülastust, millest pooled olid ööbimisega. Tallinn on valmis reisihuvilistele oma kõrgelt nomineeritud turismilinna tutvustama ja külalislahkust pakkuma," kinnitab Eha Võrk.

Kuidas Lonely Planet parimate nimekirju koostab?

Vana Tallinna moosekandid>>

Kõige määravamaks on reisijate vahetu tagasiside, ehe kasutajakogemus. Reisijate tagasisidet vaagivad Lonely Planeti toimetajad, kes koostavad saadu põhjal lühema nimekirja köitvamatest ja eripalgelisematest kohtadest. Lõpliku sõna ütlevad Lonely Planeti nimekad meeskonnaliikmed omanikest toimetajateni, kes valivad välja juba tõelised X-faktoriga sihtkohad ja nende järjestuse.

Miks Tallinn väljavalituks osutus?

Sügis Tallinna vanalinnas>>

Tallinna trumpideks said soojad lõputud suvepäevad, maaliline vanalinn suurepäraste restoranide ja taskukohaste hindadega, linna erinevad asumid Kadriorust Kalamajani ja nende lähedus, Tallinnas jõuab ka jala käies kiiresti kõikjale. Linnas valitsevad käsikäes mõnus kogukondlikkuse tunne ja hoogne areng, ometi on siin ka võimalus tunnetada vahetult kogu Eesti lähiajalugu.

Keskaja päevad vallutavad taas Tallinna vanalinna
© Sputnik / Вадим Анцупов

Reisigiidist Lonely Planet

Lonely Planet on üle 40 aastat olnud juhtiv reisigiide väljaandev bränd maailmas publitseerides üle 120 miljoni raamatu aastas. Tänapäevasel digiajastul on Lonely Planet juhtiv reisigiid ka internetis. Lonely Planeti veebikeskkonda külastab kuus ligikaudu 15 miljonit külastajat. Nende sotisaalmeediakanalites on kokku üle 11 miljoni jälgija. Facebooki ja Twitteri postitused jõuavad vastavalt 1,6 miljoni ning 5,6 miljoni jälgijani. Lonely Planeti uudiskirja saajate nimistu on 1,6 miljonit inimest üle maailma.

Tagid:
reisigiid, Best in Travel, Lonely Planet, turist, vanalinn, Tallinn

Peamised teemad