11:27 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Turism
lühendatud link
22810

Sputnik Eesti pooris kohalike reisifirmade esindajatelt, millega ähvardab Türgi-poolnet hotellipakettide "kõik hinnas" tühistamine

TALLINN, 2. november — Sputnik. Meediasse on jõudnud informatsioon sellest, et Türgi kaupmeeste ja käsitööliste konföderatsiooni juht Bendevi Palandoken kutsub riigi turismitööstuse esindajaid üles loobuma "kõik hinnas" (All inclusive) süsteemist. Tema arvates lakkavad turistid sel juhul puhkamast ainult hotelli territooriumil ning hakkavad külastama vaatamisväärsusi ja käima kauplustes. Seega hakatakse puhkusel viibides rohkem raha kulutama.

Reisifirma TravelHit peadirektor Inga Semindeikina tahaks teada, mida Türgi kultuuri- ja turismiministeerium sellest arvab. Ta märkis, et ainuüksi kaupmeeste soovist ei muutu midagi.

Turistina Tallinnas>>

"Tuleb kainelt hinnata, kas hotellide uuele süsteemile üleminekul inimesed siiski hakkavad poode pidi jooksma ja kas hakatakse Türgi vaatamisväärsusi külastama," ütleb Semindeikina portaalile Sputnik Eesti antud intervjuus.

Tema sõnul mõjutab "kõik hinnas" süsteemi tühistamine oluliselt nõudlust selle sihtkohaga reiside järele. Juhul, kui see siiski aset leiab, siis kerkib kohe esile mõni muu puhkusemaa, mis asub Türgi asemele ja võtab turistid endale.

Välisministeerium uuendas riikide ohuhinnangute süsteemi>>

Peadirektor ütleb, et on reisisuundi, kus "kõik hinnas" süsteem ei ole hotellides samavõrd arenenud, ja kui see seal tühistatakse, siis ei pane kõik turistid seda ei tähelegi.

"Aga Türgi on algusest peale reklaaminud end kui "kõik ühes" riiki ja see on üks tähtsamaid kriteeriumeid, mille pärast inimesed sinna sõidavad, seda muidugi lisaks merele ja päikesele," lisas Semindeikina.

Olemasolevat tuleb arendada, mitte likvideerida

Reisifirma Stork Tour direktor Dmitri Leleka leiab samuti, et Türgi on kontseptsiooni "kõik hinnas" kohane riik. Ta märkis, et see teenus ongi maailma turismireiside sihtkohtade seas menukaima riigi üks põhilistest vaatamisväärsustest.

"Kui kliendid paluvad mul teha neile hinnapakkumine reisiks sellesse riiki, siis muud tüüpi majutust koos toitlustusega pakun ma äärmiselt harva – ainult sel juhul, kui inimesed ise seda soovivad," ütleb reisifirma direktor.

Dmitri Leleka ei mõista, kuidas hotell, kauplused ja külastusobjektid saavad üksteist välistada. Tema arvates on see sama, kui ütelda, et polikliinik tekitab konkurentsi apteegile.

"Kui "Palandokeni revolutsioon" siiski teoks saab, milles mina isiklikult kahtlen, osutub see riigile sellesama oksa maharaiumiseks, millel riigi majandus püsti püsib. Egiptus on juba läinud seda teed, raskendades riiki sisenemist halli passi omanikele," nentis ta.

Leedu KIDY Tour võtab enda kanda kõik reisifirma GoAdventure kohustused>>

Dmitri Leleka leiab, et selleks, et midagi edasi arendada, sealhulgas turismi valdkonnas, ei tule mida iganes likvideerida, vaid parandada olemasolevat ja juurutada midagi uut.

"Kõik hinnas" (All inclusive) süsteem tekkis Türgi hotellides 1990. aastate algul ja on tänase päevani kasutusel peaaegu kõigis riigi kuurortpiirkondades. Reisipaketi maksumus hõlmab mitte ainult majutust valitud kategooria hotellis, vaid ka toitlustust kogu päeva jooksul, napsijooke ja ka meelelahutusi võõrastemaja territooriumil.

Tagid:
"kõik hinnas", All inclusive, turist, Eesti, Türgi

Peamised teemad