11:23 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Krakov

Nimetatud on kevadpuhkuseks kõige taskukohasemad Euroopa linnad

© Sputnik / Евгений Одиноков
Turism
lühendatud link
5920

Nädalavahetus kahele Krakovis läheb lennupileteid arvestamata maksma 189 eurot.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Kahepäevane puhkus kahele Vilniuses läheb maksma 190 eurot ning Riias 197 eurot.

Poola Krakov osutus kevadpuhkuse tarvis kõige odavamaks Euroopa linnaks, kirjutab briti väljaanne The Telegraph. Leedu ja Läti pealinnad Vilnius ja Riia hõivasid vastavalt teise ja kolmanda koha.

Vana Tallinna moosekandid>>

Nädalavahetus kahele Krakovis läheb lennupileteid arvestamata maksma 189 eurot.

Tallinna vanalinna päevad. 1. päev.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kümne kõige taskukohasema esikümnesse kuuluvad põhiliselt Ida-Euroopa linnad.

Leedulaste Vilnius jäi edetabelis Krakovile üsna napilt alla, siin saab nädalavahetuse veeta 190 euro eest. Esikolmiku lõpetavas Riias kulub nädalavahetusele juba 197 eurot.

Keskaja päevad vallutavad taas Tallinna vanalinna>>

Moskva asetus edetabelis kuuendale kohale – kaks päeva Venemaa pealinnas saab veeta 229 euro eest.

Euroopa kõige taskukohasemate linnade esikümnesse kuuluvad ka Varssavi (Poola), Budapest (Ungari), Praha (Tšehhi), Ateena (Kreeka), Lissabon (Portugal) ja Dubrovnik (Horvaatia).

Tallinn, kus väljaande hinnangul saab veeta kevadpühad kahekesi 252 euro ja 19 sendi eest, on 15. kohal – sakslaste Müncheni ja prantslaste Nizza vahel.

Kõige kallimateks linnadeks on nimetatud Amsterdam, Oslo ja Reyikjavik – siin tuleb paaril nädalavahetuse eest välja käia vastavalt 534, 510 ja 509 eurot.

Reisigiid Lonely Planet nimetas Tallinna parima kvaliteedi ja hinna suhtega linnaks, mida 2018. aastal kindlasti tasub külastada — kirjutas Sputnik Eesti mullu oktoobril.

Miks Tallinn väljavalituks osutus?

Tallinna trumpideks said soojad lõputud suvepäevad, maaliline vanalinn suurepäraste restoranide ja taskukohaste hindadega, linna erinevad asumid Kadriorust Kalamajani ja nende lähedus, Tallinnas jõuab ka jala käies kiiresti kõikjale.

Sügis Jaapani aias>>

Linnas valitsevad käsikäes mõnus kogukondlikkuse tunne ja hoogne areng, ometi on siin ka võimalus tunnetada vahetult kogu Eesti lähiajalugu.

 

Tagid:
puhkus, Krakov, Eesti

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  37
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58