08:49 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Turism
lühendatud link
10351

Venemaa on reisimiseks tänuväärne paik. Kas sinna sõita või mitte, see on mõistagi igaühe isiklik asi.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. "Oi ei, sinna ma kindlasti ei sõida!" kõlab sagedane, kuid üsna kummaline arvamusavaldus riigi kohta, kuhu soomlasel on väga lihtne kohale jõuda, kus on tohutu hulk vaatamisväärsusi, kus võib küllaltki soodsa hinnaga heal tasemel puhkust veeta ja saada suurepäraseid kulinaarseid elamusi.

Jutt käib mõistagi Venemaast. Selles, kas seda riiki tasub külastada, on sinna suunduvatel ja sealt naasvatel soomlastel erinevaid arvamusi, vahendab portaal Inosmi soome ajalehe Etelä-Saimaa artikli.

Vanameelsusse klammerdunud soomlaste arv, kes pole mitte kunagi Venemaal käinud, on hämmastav. Reisid naaberriikidesse Rootsi ja Eestisse on midagi enesestmõistetavat, kuid puhkusest kõneldes muudab isegi sõna "Venemaa" väljaütlemine õhustiku pingeliseks. Selgub, et igaühel on selle kohta oma arvamus, mida tingimata tuleb jagada.

Soome andis loa Nord Stream 2 ehitamiseks riigi majandusvetesse>>

Mispärast Venemaa sääraseid emotsioone tekitab – isegi rahumeelsel puhkuseplaanide arutamisel? Mõned, kes peavad ennast suisa asjatundjateks, asuvad hakatuseks arutlema Venemaa-reisidega seotud tohutu hulga riskide üle. Võidakse ju seal paljaks röövida ja läbi peksta või siis on hotellis lutikad ja kohutav toit. Pajataja ise, tõsi küll, pole kunagi Venemaal käinud ega kavatse ka sinna minna.

Tegelikult annab Soome välisministeerium Venemaale sõitjatele kõige lihtsamaid nõuandeid: järgige päris tavalisi ettevaatusabinõusid. Soovi korral võib leida veel kõrgemal tasemel majutust ja restorane kui koduses Soomes, ent märksa madalama hinna eest.

Mõned neist, kes Venemaad ei salli, käivad välja poliitilise kaardi. Nad ei taha sõita putinlikku riiki. Ent need harrastuskorras teiste riikide poliitika kritiseerijad ei ütle teps ära reisidest Taisse või Türgisse.

Õli valavad tulle soomlased, kes suhtuvad Venemaasse väga halvasti, kuid käivad seal regulaarselt. Idanaabri hukkamõistmine läheb kuhugi kaotsi, kui nad Venemaa piirilinnadesse bensiini järele sõidavad.

Soome ehitajad hakkavad streikima>>

Venemaa on imetore riik ringireisimiseks, aga mitte üksnes odava bensiiniga autotankla, ja küllap võib siin igaüks leida midagi enesele meelepärast. Muidugi võib miski ka häirida, nagu mis tahes teiseski riigis.

Venemaa on reisimiseks tänuväärne paik. Kas sinna sõita või mitte, see on mõistagi igaühe isiklik asi.

Tagid:
turism, lühireis, Peterburi, Sankt-Peterburg, Soome

Peamised teemad