11:27 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Peterburi

Mida arvata lühireisist Peterburisse? "Oi ei, tänan väga!" ütleb soomlane

© Sputnik / Алексей Даничев
Turism
lühendatud link
9751

Venemaa on reisimiseks tänuväärne paik. Kas sinna sõita või mitte, see on mõistagi igaühe isiklik asi.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. "Oi ei, sinna ma kindlasti ei sõida!" kõlab sagedane, kuid üsna kummaline arvamusavaldus riigi kohta, kuhu soomlasel on väga lihtne kohale jõuda, kus on tohutu hulk vaatamisväärsusi, kus võib küllaltki soodsa hinnaga heal tasemel puhkust veeta ja saada suurepäraseid kulinaarseid elamusi.

Jutt käib mõistagi Venemaast. Selles, kas seda riiki tasub külastada, on sinna suunduvatel ja sealt naasvatel soomlastel erinevaid arvamusi, vahendab portaal Inosmi soome ajalehe Etelä-Saimaa artikli.

Vanameelsusse klammerdunud soomlaste arv, kes pole mitte kunagi Venemaal käinud, on hämmastav. Reisid naaberriikidesse Rootsi ja Eestisse on midagi enesestmõistetavat, kuid puhkusest kõneldes muudab isegi sõna "Venemaa" väljaütlemine õhustiku pingeliseks. Selgub, et igaühel on selle kohta oma arvamus, mida tingimata tuleb jagada.

Soome andis loa Nord Stream 2 ehitamiseks riigi majandusvetesse>>

Mispärast Venemaa sääraseid emotsioone tekitab – isegi rahumeelsel puhkuseplaanide arutamisel? Mõned, kes peavad ennast suisa asjatundjateks, asuvad hakatuseks arutlema Venemaa-reisidega seotud tohutu hulga riskide üle. Võidakse ju seal paljaks röövida ja läbi peksta või siis on hotellis lutikad ja kohutav toit. Pajataja ise, tõsi küll, pole kunagi Venemaal käinud ega kavatse ka sinna minna.

Tegelikult annab Soome välisministeerium Venemaale sõitjatele kõige lihtsamaid nõuandeid: järgige päris tavalisi ettevaatusabinõusid. Soovi korral võib leida veel kõrgemal tasemel majutust ja restorane kui koduses Soomes, ent märksa madalama hinna eest.

Mõned neist, kes Venemaad ei salli, käivad välja poliitilise kaardi. Nad ei taha sõita putinlikku riiki. Ent need harrastuskorras teiste riikide poliitika kritiseerijad ei ütle teps ära reisidest Taisse või Türgisse.

Õli valavad tulle soomlased, kes suhtuvad Venemaasse väga halvasti, kuid käivad seal regulaarselt. Idanaabri hukkamõistmine läheb kuhugi kaotsi, kui nad Venemaa piirilinnadesse bensiini järele sõidavad.

Soome ehitajad hakkavad streikima>>

Venemaa on imetore riik ringireisimiseks, aga mitte üksnes odava bensiiniga autotankla, ja küllap võib siin igaüks leida midagi enesele meelepärast. Muidugi võib miski ka häirida, nagu mis tahes teiseski riigis.

Venemaa on reisimiseks tänuväärne paik. Kas sinna sõita või mitte, see on mõistagi igaühe isiklik asi.

Tagid:
turism, lühireis, Peterburi, Sankt-Peterburg, Soome

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  37
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58