10:29 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Turism
lühendatud link
4310

Suvi on reisimiste aeg ja paljud inimesed soovivad välisriikidesse kaasa võtta ka lemmikloomad. Selleks, et vältida ootamatusi ning pidada kinni kehtestatud reeglitest, tasub end nõuetega aegsasti kurssi viia, tuletab meelde Veterinaar- ja Toiduamet.

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul otsitakse sageli vastuseid küsimustele, mis puudutavad lemmikloomade piiriüleseid liikumisi ja nõudeid riikide kaupa. Iseäranis suurt huvi tuntakse seejuures koerte ja kasside transportimisega seonduva vastu.

"Koera või kassiga Euroopa Liidus mittekaubanduslikel eesmärkidel reisimisel peab loomaomanikul olema esmalt ette näidata lemmikloomapass, kus on märgitud looma ja tema omaniku andmed ning teostatud vaktsineerimised. Samuti peavad lemmikloomad olema märgistatud mikrokiibiga," märgib Kaup.

Täitmiseks kohustuslikke nõudeid on veelgi:

Illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Вильф

♦ Välisriiki reisival üle kolme kuusel lemmikloomal peab olema kindlasti tehtud marutaudi vastane vaktsineerimine, mis peab olema teostatud vähemalt 21 päeva enne reisi algust.
♦ Loomade viimisel Ühendkuningriiki, Maltale, Iirimaale ja Soome tuleb veterinaararsti poolt koertele teha paelussi vastane tõrje. Parasiiditõrje tuleb teha vähemalt 24 tundi, kuid mitte rohkem kui viis päeva enne kavandatavat sisenemist nimetatud liikmesriikidesse.
♦ Rohkem kui viie loomaga reisimise puhul kehtivad liikumisele lemmikloomadega kauplemise nõuded ning sel juhul on vajalik veterinaarsertifikaadi olemasolu.
♦ Reisides Euroopa Liidu väliselt peab loomaga kaasas olema sertifikaat, mida väljastab maakondlik veterinaarkeskus.

"Lemmikutega reisimisel tuleb ettevalmistustega alustada varemalt, sest mõned riigid nõuavad loomade liikumisel eriluba või esitavad muid täiendavaid nõudeid. Lisaks aitab reeglite nõuetekohane järgimine tagada loomade turvalise ja tervist kaitsva liikumise nii kodu- kui sihtriigis," paneb Kaup kõigile loomaomanikele, kes planeerivad lemmiku reisile kaasa võtta südamele.

Tagid:
reisimine, suvi, lemmikloom, Veterinaar- ja Toiduamet

Peamised teemad