15:52 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Turism
lühendatud link
5220

Firenze innavõimud otsustasid kaitsta kohalikke elanikke turistide eest, kes suupiste ampsamiseks keset tänavat seisma jäävad ja linnas liiklemist takistavad.

TALLINN, 8. september — Sputnik. Itaalia populaarse turismilinna Firenze linnavõimud keelustasid turistidel ajaloolise kesklinna neljal tänaval käigupealt söömise teatab Sputnik Belarus.

Seadus, mis sai linnavõimude poolt heaks kiidetud ja Toscana maakonna pealinna linnapea poolt alla kirjutatud, jõustus neljandal septembril.

​"See on linna elukorralduse ja heakorra huvides. See ei ole karistusmeede, vaid konkreetne ohjeldusviis linnast lugupidamiseks. Firenze väärib ainult neid, kes teda armastavad," selgitas otsust Firenze linnapea Dario Nardella.

​Määrus kehtib vähemalt 2019. aasta 6. jaanuarini, seega hõlmab ka kogu jõuluvaheaega, uusaastat ja teisi talviseid pühi.

​Keeld hõlmab Via de Neri), Piazzale degli Uffizi, Piazza del Granoja Via della Ninna tänavat ning kaht täpselt piiritletud ajavahemikku: kella 12-st 15-ni ja 18-st 22-ni. Keelust üleastujaid ähvardab 150 kuni 55 eurone rahatrahv.

Neid meetmeid põhjendatakse sellega, et turistid ostavad kohalikest kauplustest ja restoranidest toitu, seejärel aga jäävad keset tänavat suutäie ampsamiseks seisma ja takistavad linnas liiklemist. Plaanis on, et trahvimisest hakkavad turiste hoiatama poemüüjad ning keelualale paigutatakse ka sellekohased teavitused.

Tagid:
trahv, tänavatoit, Firenze, Itaalia

Peamised teemad