11:35 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Firenzes saavad turistid tänaval söömise eest 500 eurot trahvi

Firenzes saavad turistid tänaval söömise eest 500 eurot trahvi

CC BY 2.0 / satanoid / Food
Turism
lühendatud link
4120

Firenze innavõimud otsustasid kaitsta kohalikke elanikke turistide eest, kes suupiste ampsamiseks keset tänavat seisma jäävad ja linnas liiklemist takistavad.

TALLINN, 8. september — Sputnik. Itaalia populaarse turismilinna Firenze linnavõimud keelustasid turistidel ajaloolise kesklinna neljal tänaval käigupealt söömise teatab Sputnik Belarus.

Seadus, mis sai linnavõimude poolt heaks kiidetud ja Toscana maakonna pealinna linnapea poolt alla kirjutatud, jõustus neljandal septembril.

​"See on linna elukorralduse ja heakorra huvides. See ei ole karistusmeede, vaid konkreetne ohjeldusviis linnast lugupidamiseks. Firenze väärib ainult neid, kes teda armastavad," selgitas otsust Firenze linnapea Dario Nardella.

​Määrus kehtib vähemalt 2019. aasta 6. jaanuarini, seega hõlmab ka kogu jõuluvaheaega, uusaastat ja teisi talviseid pühi.

​Keeld hõlmab Via de Neri), Piazzale degli Uffizi, Piazza del Granoja Via della Ninna tänavat ning kaht täpselt piiritletud ajavahemikku: kella 12-st 15-ni ja 18-st 22-ni. Keelust üleastujaid ähvardab 150 kuni 55 eurone rahatrahv.

Neid meetmeid põhjendatakse sellega, et turistid ostavad kohalikest kauplustest ja restoranidest toitu, seejärel aga jäävad keset tänavat suutäie ampsamiseks seisma ja takistavad linnas liiklemist. Plaanis on, et trahvimisest hakkavad turiste hoiatama poemüüjad ning keelualale paigutatakse ka sellekohased teavitused.

Tagid:
trahv, tänavatoit, Firenze, Itaalia

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  37
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58