18:05 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Turism
lühendatud link
80 0 0

Tartu majutusasutustes peatus eelmisel aastal 301 994 turisti, mis on 18 099 inimese ehk 6,4 protsendi võrra enam kui 2017. aastal.

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. Kasvas nii sise- kui välisturistide arv, teatas Tartu Linnavalitsus.

Kõige suurem kasv toimus siseturistide arvelt, keda oli aasta jooksul linna külastajate hulgas pisut üle poole: 164 820. See on 14 020 inimese võrra rohkem (kasv lausa 9,30 %) kui eelnenud aastal.

Väliskülastajate arv kasvas eelmisel aastal 4079 inimese ehk 3,06 % võrra. Esiviisikusse kuulusid endiselt Soome (39 423), Läti (25 924), Venemaa (13 955), Saksamaa (1 1537) ja Leedu (7694) turistid.

Tartu turundusjuht Helen Kalberg peab Tartu edu võtmeks head koostööd turismiettevõtete vahel ning mitmekülgsust - linn ja maakond suudavad pakkuda atraktsioone ja tegevusi igale vanusele ja maitsele.

"Teeb rõõmu, et olukorras, kus Eestis üldiselt on turistide arvu kasv pidurdunud, leiab Tartusse tee üha rohkem sise- ja välisturiste," sõnas Kalberg.
Ta lisas, et Tartu külastajate arv on nüüd ületanud turundusstrateegias eesmärgiks seatud 300 000 külastuse.

Kogu Tartu maakonna majutusasutusi külastas 2018. aastal 335 530 külastajat, mis on 5,56% rohkem kui eelneval aastal.

Eestis tervikuna kasvas turistide arv 1,31% ning tõus tuli siseturismi arvelt. Välisturistide arv langes.

Kõige enam kasvas Ida-Virumaa külastajate arv (15,41%), teise tulemuse tegi Tartu linn 6,38% kasvuprotsendiga. Kui mõned sihtkohad olid väliskülastajate osas languses, siis Tartu linnas kasvas nii sise- kui välisturistide arv.

Eesti riikliku turismiarengukava rakendusplaani alusel investeerib riik aastatel 2018-2020 turismi arendamisse üle 38 miljoni euro, vahendas Sputnik Eesti Majandus- ja Kommunukatsiooniministeeriumi mullu.

"Turism on oluline osa Eesti majandusest. Eesti kogutulu välisturismist oli 2017. aastal 1,89 miljardit eurot ning turismiteenused moodustasid koguekspordist üle kümnendiku ja teenuste ekspordist pea kolmandiku. Käesoleva aasta esimese kolme kvartali kokkuvõttes oli turismiteenuste eksport 1,55 miljardit eurot ning väljendas kasvu 5% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Järgneva kahe aasta jooksul tuleb hoida stabiilset kasvu ja tegutseda prioriteetsetel sihtturgudel," sõnas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Perioodi 2018-2020 strateegilisteks tegevussuundadeks on jätkuvalt Eesti kui reisisihi tuntuse suurendamine, rahvusvaheliselt huvipakkuvate turismiatraktsioonide arendamine, turismitoodete kvaliteedi ja piirkondlike turismisihtkohtade arendus ning turismiinfo parem juhtimine.

Suurenes siseturistide ja vähenes välisturistide arv>>

Rakendusplaan panustab muuhulgas Eesti tuntuse suurenemisele äri- ja konverentsisihtmaana, rahvusvaheliste suursündmuste ning kultuuri- ja spordisündmuste korraldamisesse, mis muuhulgas aitavad vähendada turismi hooajalisust üle Eesti.

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka
© Sputnik / Вадим Анцупов

2019. aasta alguses avab EAS uuesti rahvusvaheliste konverentside toetuse taotlemise. Toetuse eelarve on 300 000 eurot aastas, millega on võimalus panustada 10 rahvusvahelise konverentsi Eestisse toomisesse ja läbiviimisesse.

Turismi arengukava teeb Eesti sihtkohana nähtavamaks>>

Eesmärkide saavutamiseks keskendub EASi turismiarenduskeskus koostöös partneritega rakendusplaani elluviimisel turistide üldarvu kasvatamise asemel kasvule just nendes valdkondades, mis toovad Eesti majandusse tulu kõige enam.

Konkurentsivõimeliste turismitoodete arendamiseks jätkatakse Turismiarenduskeskuse e-õppe keskkonna kaudu ettevõtete juhendamist välisturu nõudlusele vastavate toodete väljaarendamiseks ja turundamiseks.

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka>>

Vastavalt kehtivale arengukavale on prioriteetseteks sihtturgudeks jätkuvalt Soome, Venemaa, Läti, Saksamaa, Suurbritannia, Norra ja Rootsi ning kaugturgudest Hiina, Jaapan ning USA. Olulises fookuses on Aasia turistide kiire kasvuga tegelemine.

Tagid:
majutus, turism, turist, Tartu

Peamised teemad