14:57 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Turism
lühendatud link
9210

Eestisse saabujad ja lahkujad saavad Tallinna Vanasadamas Viking Line või Moby SPL laevadele minnes või tulles teha nüüd jalutuskäigu läbi Eesti looduse, teatas Tallinna Sadam.

TALLINN, 25. märts — Sputnik. A-terminali pikimas terminali ja laeva ühendavas koridoris tervitavad reisijat tema teekonnal nüüd erinevad Eesti looduse teemalised "portaalid", mis ümbritsevad nende läbijat kolmest küljest, et isegi lakke vaadates tekiks tunne, nagu viibiksid ise kujutatud kohas. Meeleolu lisab LED-valgustus, mis on eriti efektne pimedas.

Tallinna Sadama turundusosakonna spetsialist- disaineri Siiri Mägi sõnul tekkis idee Tallinna Sadama innovatsioonipäeval, kui töötajate poolt uudsete ideede väljapakkumisel pälvis ühe auhinnalise koha just jalgsi reisijate liikumise atraktiivseks tegemisele keskenduv projekt Õnnetunnel.

"Jalgsi terminalist laeva ja laevast terminali viivad teekonnad on meie sadamas enamasti pikad, tühjad, hallid ja igavad - nende läbimine võtab aega ning on üksluine. See tekitab aga omakorda reisijais frustratsiooni. "Õnnetunneli" projekti eesmärgiks oligi tõsta jalgsi reisijate "õnnetunnet" ehk parandada jalgsi liikuja kasutajakogemust ja tõsta rahulolu," selgitas Mägi.

Lätlased peavad Eestit kõige edukamaks Baltimaaks
© Sputnik / Вадим Анцупов

Täna külastab Tallinna kuni 5700 kruiisituristi>>

Kuna füüsiliselt galeriide pikkusi vähendada pole võimalik, oli projekti idee visuaalsete vahenditega vähendada tajutavat teekonna pikkust mitmesajameetristes koridorides, andes tegevust hoopis inimese meeltele. Ühtlasi oli eesmärgiks võtta Eesti suurima mere- ja turismiväravana vastutus riiki saabujate ja riigist lahkujate esimese ja viimase kogemuse eest Eestis.

"Et pikka teekonda läbides igav ei hakkaks, satud oma jalutuskäigul nii metsa kui mereranda, öisesse rappa ja viljapõllule ning kohtad teel ka erinevaid loomi Eesti loodusest. Aknapindadelt aga saab lugeda huvitavaid fakte Eesti kohta," kirjeldas Siiri Mägi.

Kuna pilootprojekt on saanud juba positiivset reisijate ja laevafirmade tagasisidet, on Tallinna Sadam otsustanud tulevikus laiendada sama kontseptsiooni ka teistele reisijate koridoridele nii A- kui D-terminalis.

Новый облик таллинского пассажирского порта
© Фото : Port of Tallinn / Tallinna Sadam
Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse.

"Võimalusi on palju - jalutuskäik läbi ajaloo, läbi Eesti vaatamisväärsuste, tutvustades Eesti maakondi või linnasid jne. Kindlasti plaanime sama kontseptsiooni kasutada ka reklaamimüügilahendusena, kus ettevõtted saavad sadamasse soetada ka oma bränditud portaali", märkis turundusspetsialist Siiri Mägi.​

Tallinna Sadamasse on oodata 339 kruiisilaeva

Tallinna Sadam ootab aprilli lõpus algaval tänavusel kruiisihooajal 339 kruiisilaevakülastust, mis toovad pealinnaga tutvuma ligikaudu 600 000 kruiisituristi.

Tallinna Sadama teatel tuleb selle aasta kruiisihooaeg tundub üsna sarnane eelmise aasta kruiisihooajaga. Hooaeg algab 27. aprillil ja viimane kruiisilaev külastab Eestit 19. oktoobril, vahendas portaal Pealinn uudisteagentuuri BNS.

Kõige suuremad laevad sel aastal on kogumahutavuse järgi Norwegian Getaway, mis külastab Tallinnat 14 korda. Pikkuse järgi on suurim laev 330-meetrine Regal Princess, mis külastab Eestit 13 korda. Reisijate mahutavuse järgi on suurim MSC Merabiglia, mis mahutab pardale 5000 reisijat ja külastab pealinna suvel 11 korda.

Kõige väiksem laev on Variety Voyager, mis on 66 meetrit pikk ja võtab pardale kuni 70 reisijat.

Новый облик таллинского пассажирского порта
© Фото : Port of Tallinn / Tallinna Sadam
Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse.

Saaremaad külastab suvel seitse kruiisilaeva, mis toovad saarele kokku 4700 kruiisireisijat. Suurim laev on 219-meetrine Vasco da Gama. Saaremaa kruiisihooaeg saab alguse 28. juunil ning viimane laev külastab saart 12. septembril.

Turistid Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eestist on saanud soomlaste teine kodu>>

17 laeva külastavad Tallinna Sadamat esimest korda. Mõned neist on omanikke ja nimesid vahetunud laevad, osad aga selles piirkonnas täiesti uued.
Üksikud külastused on sel hooajal sellised, mil laevad jäävad ka ööseks Tallinnasse.

Kõige laevaderohkem päev saab olema 11. juuli, mil Tallinnas on korraga kuus kruiisilaeva ning nende pardal saabub kokku 8000 kruiisituristi. Päevi, mil Tallinnas on viis kruiisilaeva on juba tunduvalt rohkem ja üksikutel päevadel võib pealinnas viibivate kruiisireisijate arv ulatuda peaaegu 10 000 turistini.

Tagid:
terminal, turist, kruiis, kruiisilaev, Tallinna Sadam

Peamised teemad