18:46 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Turism
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
12410

Soomlaste reisid Eestisse on viimaste aastate jooksul tublisti vähenenud. Tänavu jaanuaris ööbis Tallinna hotellides 19% vähem soomlasi kui mullu samal ajal.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Peakokk Juha Rantanen, kes on Tallinnaga seotud olnud 1990. aastatest alates ütleb, et soomlaste tüdimus Tallinnast oli juba tükk aega ette näha.

Rantanen väljendab värvikalt, kuidas aasta algusest saati on lehtedes olnud erinevaid hüüdeid teemal: soomlased tulge tagasi, isegi purjuspäi.

Rantaneni sõnul tuli häda püksi siis, kui paber oli juba otsas. Tema arvates oli Eestis juba soomlaste suhtes üleolevaks minna jõutud, kuid nüüd on põhjanaabrid taas teretulnud Eesti elatustaset tõstma.

Hiinlased on kõige heldemad kulutajad, illustreeriv foto
© Sputnik / Maria Plotnikova

Iltalehti on teinud ülevaate kümnest põhjusest, miks soomlased viimasel ajal vähem Tallinnat külastavad, vahendab portaal Pealinn.

Kiire kallinemine

Eesti ja eriti Tallinna hindade tõus on peamine põhjus, miks Eesti-reis ei võlu soomlasi enam nii palju kui varem. Hinnatõusus süüdistatakse palgarallit ning tööjõupuudust.

Turismi arengukava teeb Eesti sihtkohana nähtavamaks>>

Nii Tallinnas kui ka Pärnus peab nüüd olema ettevaatlik, et reisiraha ei saaks juba esimestel päevadel otsa. Kui hind on määrav, on Tallinnast keeruline leida seda, mida reisilt kaasa osta.

Vilets teenindus

Teeninduskultuuri arengus tundub Eesti ja eriti Tallinn liikuvat vales suunas. Iltalehti arvates on selle põhjus teenindajaameti mitteväärtustamine.

Selle ala koolitus on Eestis nõrk ja palgad närud.

Veidi kallimates restoranides ja omanike peetavates kohvikutes ning väikestes butiikides on küll võimalik kogeda kõrgtasemel teenindust, kuid kogu alal on põhioskused kaotsi läinud.

Alkoholiturism võib suunda muuta, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Филиппов

Kvaliteediprobleemid

Ühtlase tasemega on Eesti restoranidel suured raskused. Klientidelt küsitakse restoraniprae hind tavalise lihtsa kodutoidu stiilis roa eest.

Paljudes Tallinna restoranides usutakse Iltalehti sõnul, et toote ja teeninduse tase kasvab automaatselt koos sellega, kui hind nihkub ülespoole.

Käpardlikkuse vastukaaluks on Eestis ka selliseid restorane, kus on meisterlikud ja eksperimenteerivad köögid ning mis ei vaheta igal kevadel personali ega nime.

Ebaausus ja kuritegevus

Hinge ja tervist ähvardav oht ei ole Iltalehti sõnul enam suurem kui Helsingis.

Soomlaste koorimine toimub põhiliselt Tallinna sadamapiirkonnas, mis on Tallinna visiitkaart.

Tallinnasse jõudes kohtab soomlane kõigepealt maffiataksot, mille juhid küsivad reisi eest kesklinna ükskõik milliseid summasid. Nende kõrval teevad aega parajaks jalgrattataksod, kuid ka need küsivad summasid, mis neile pähe tuleb.

SadaMarketis kaubeldakse järgi tehtud kaubamärgirõivaid ning Indiast pärit potentsirohtu. Selline tsirkus oli ehk Tallinna vältimatu osa 1990. aastatel, kuid ei tohiks olla enam tänapäeval.

Morn linnapilt

Peokõnedes räägitakse Tallinnast kui inimnäolisest ja rohelisest linnast, mis avaneb merele.

Linnahalli-Kalamaja-Noblessneri promenaad jäi aga siiski vaid stardipakule ja nüüd ehitatakse sadama ja Kadrioru vahele mereranda uut autoteed.

Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse>>

Kesklinna ehitatakse betoon- ja klaastornidega kaubanduskeskusi, kuid ei tehta parke ega jalgrattateid. Üsna palju ristmikke on Tallinnas jalakäijale ohtlikud, üks neist asub iga turisti marsruudil Ahtri tänaval.

Küll aga on merd ja parke võimalik nautida Pärnus.

Lastega pered suluseisus

Tallinna uue T1-kaubanduskeskuse laste möllumaa oli väga oodatud, sest eriti muud pole lastel Tallinnas teha, isegi mitte kesklinnas.

Mängupark asub kilomeetri kaugusel Kadriorus, Lotte kohvik pandi lõplikult kinni.

Tänavad ja kõnniteed ei ole planeeritud lastevankreid ja –rattaid silmas pidades.

Beebihoiutubade puudumise üle kurdavad kohalikudki lapsevanemad, ainus tundub olevat Kaubamajas.

Mõned restoranid võtavad isegi piimapudeli soojendamise eest tasu.

Tänavate vilets seisukord

Talv tuleb Tallinnas iga kord suure üllatusena. Ka Eestis peavad majaomanikud hoolitsema oma majaesise korrasoleku eest, kuid milleks vaeva näha, kui linn ei puhasta oma tänavaid?

Korras ei hoita isegi neid tänavaid, mida mööda turistid sadamast kesklinna kõnnivad.

Kärped turunduses

Eesti otsustas vähendada soomlastele mõeldud turismiturundust ja suunata selle sinna, kust seda paljud ei leia, ehk internetti.

Samas teatasid Eesti turismiametnikud, et Eestisse tulevate Soome turistide arv on liiga suur. Kas on võimalik turismiturundust veel rohkem ära käkkida?

Tüdimus

Eestis on juba piisavalt palju käidud. Soomlasi hakkas Eesti-üleküllus kimbutama samal ajal, kui teised Ida-Euroopa maad on saanud endisest ahvatlevamaks sihtkohaks.

Tartut külastanud turistide arv kasvas eelmisel aastal üle kuue protsendi>>

Statistiline lohakus

Ametkonnad annavad vastuolulisi andmeid.

Eesti keskpanga hinnangul kasvas soomlaste Eestis kasutatud raha möödunud aastal, kuid Soome Kaubaliidu (Kaupan Liitto) sõnul on see aasta-aastalt vähenenud.

Soome turistide arvu tabas langus>>

Soomlaste kadumine Eesti hotellidest võib olla tingitud sellest, et paljud ööbivad kodumajutuses. "Uurimused" on sageli lihtsalt küsitlused, mida tehakse väiksele ringile ja suunatud küsimustega.

Vältimatu fakt on siiski, et Soome turistide arv Eestis on vähenemas.
 

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
turist, Soome, Tallinn

Peamised teemad