00:48 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Turism
lühendatud link
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)
10320

Ukraina turistid tõsteti Kreekas oma riigilippude demonstreerimise pärast hotellist välja.

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. Vahejuhtum toimus Kalamose saarel, kus Kiievist pärit psühholoog Natalja Podoljak saabus koos lasterühmaga kohalikku hotelli.

Pärast tubadesse majutumist otsustasid ukrainlased rõdudele oma riigilipud välja riputada, teatab portaal Obozrevatel. Ukraina telekanali TSN teatel tõmbasid nad ka hoone välisseinale puna-mustad kangad kirjaga "Ukraina Rahvuslaste Ühendus – Ukraina Ülestõusnute Armee"* (OUN-UPA*). 

Mõni päev hiljem kaebasid hotellikülalised juhtkonnale, et lipud ja loosungid "riivavad nende väärikust". Seepeale võtsid hotelli töötajad turistide teadmata loosungikangad seinalt maha. Hiljem väitsid nad, et erahotellis kehtivad oma reeglid.

Paari tunni pärast teatati ukrainlastele, et hotelli direktor on otsustanud nad majast välja tõsta. Kusjuures viimaste ööpäevade eest makstud raha lubati neile tagastada.

"Meie sealviibimise viimasel õhtul tuli minuga arveid klaarima reisikorraldaja esindaja. Taas kõlasid süüdistused poliitilises agressiivsuses ja teiste puhkajate rahu rikkumises," lausus Podoljak.

"Jutuajamine lõppes sellega, et meile sooviti head teed ja et mind ja mu rühma selles hotellis enam ei nähtaks," vahendab portaal ukrainlanna sõnu.

Ukraina Rahvuslaste Ühenduse sõjaline tiib Ukraina Ülestõusnute Armee* moodustati 1942. aasta oktoobris. See tegutses peamiselt Lääne-Ukrainas ja sõdis nõukogude vägede vastu, tehes koostööd hitlerlastega. Pärast Suure Isamaasõja lõppu jätkas UPA äärmuslike meetoditega nõukogude võimu vastast tegevust, mille ohvriks langesid haritlaskonna ja kohalike võimuorganite esindajad, komsomoli- ja parteiaktivistid.

Ukraina lõikas Teise maailmasõja ümber >>

OUN-UPA juhte Stepan Banderat ja Roman Šuhhevitšit peetakse vastutavaiks 1943. aasta Volõõnia veresauna eest, mille käigus ukraina rahvuslased hukkasid massiliselt Volõõnia poolakatest tsiviilelanikke. Uurijate andmetel ulatus tragöödia ohvrite arv ühtekokku 36 000-st kuni 100 000 inimeseni

* Ekstremistlik organisatsioon, Venemaal keelatud.

Teema:
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)

Samal teemal

Ukrainas avati noorte enesetaputerroristide kool
"Kasige koju!" - kuidas Ukraina töölisi Euroopas vastu võetakse
Ukrainas kuulutati Bandera sünniaastapäev pidupäevaks
StopPravda. Kes valetab natside "puudumisest" Ukrainas
Tagid:
rahvuslus, UPA, turism, Kreeka, Ukraina

Peamised teemad