16:27 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Turism
lühendatud link
96 0 0

Seriaali "Chernobyl" NSV Liidu hilisajaloo suurimast inimtegevuse põhjustatud katastroofist filmiti mitte Ukraina linas Pripjatis, kus peamised sündmused tegelikult toimusid, vaid Leedu nõukogudeaegsete linnade nn magalarajoonides.

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Pärast Ameerika telesarja "Chernobyl" edu maailmas muutusid Leedu pealinna nõukogudeaegsed magalapiirkonnad turismiobjektideks. Portaali Rubaltic.ru teatel viiakse Lääne turiste nüüd sarja võttepaikadesse ning kohalikel omavalitsustel soovitatakse säilitada nende praegune välimus ajaloolise ja kultuurilise vaatamisväärsusena. 

Чернобыль, кадр из фильма
Kaader filmist "Chernobyl"

Filmistuudio HBO seriaali "Chernobyl" NSV Liidu hilisajaloo suurimast inimtegevusest tingitud katastroofist filmiti mitte Ukraina Pripjat'is, kus sündmused tegelikult toimusid, vaid Leedu linnade nõukaaegsetes nn "magalates".

Alles eile peeti neid piirkondi Kaunase ja Vilniuse häbiplekkideks, nüüd aga näidatakse neid uhkusega ameeriklastele ja eurooplastele, kirjutab kolumnist Aleksandr Nossovitš irooniliselt:

Märgitakse, et erinevalt teistest endise sotsialismibloki riikidest, kus nõukogudeaegsed hooned on viimase 30 aasta jooksul hoolikalt ümber ehitatud või kaunistustega ümber kujundatud, siis Leedus ei leitud Fabioniškesi ja Justiniskesi taoliste magalate ulatuslikuks ümberehitamiseks raha. 

Sissepääs filmistuudiosse Mosfilm
© Sputnik / Сергей Пятаков

Kuid pole halba ilma heata, väljaanne kirjutab, et alates juulikuust korraldatakse Leedus ekskursioone Kaunase Tšernobõli, kus turistidele näidatakse teleriseriaalist tuttavaid paiku. Ekskursiooni käigus saab tutvuda Kaunase nõukogudeaegsete elamurajoonide ja Kaunase tehnikaülikooli hoonega, mis filmis kujutas Moskva haiglat 1986. aastal.

Samasugune turismimarsruut on ka Vilniuses. Vilniuse Turismiinfokeskus pakub reisibüroodele soovitusi, kuidas näidata kõiki "Tšernobõli-paiku" võimalikult suures mahus: Fabioniškise ja Justiniškise linnaosad, Siseministeeriumi kultuuripalee, Vilniuse tehnikaülikooli arhitektuuriteaduskonna hoone jt.

Eesti ei tohiks maha jääda

Võimalikud sissetulekud ekskursioonide korraldamisest telesarja "Chernobyl" võttepaikadesse võivad ahvatleda Tallinna linavõime Kaunase ja Vilniuse eeskuju järgima. Juunis- juulis toimuvad Eesti pealinnas Hollywoodi Warner Bros stuudio režissööri Christopher Nolani uue märulifilmi võtted.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Christopher Nolan filmib oma "rahvusvahelises spionaažimaailmas" toimuva sündmustikuga uue filmi mitut stseeni Tallinnas. 

Члены съемочной группы фильма Кристофера Нолана на Таллиннском Горхолле
© Sputnik / Вадим Анцупов
Christopher Nolani filmimeeskonna liikmed Tallinna raekojas

Filmi tööpealkirjaga Tenet (mida saab tõlkida kui Dogma või Postulaat) esilinastus on kavandatud 17. juulile 2020 ning osatäitjateks on Robert Pattinson, Michael Caine, John David Washington ja teised rohkem ja vähem kuulsad näitlejad.

Samal teemal

Warner Bros' ei mõista nalja: võtteplatsile tungijaid ähvardab kriminaalkaristus
Riik nõustus Nolani filmile viis miljonit eraldama
Filmitegijad nõustusid kümnepäevase võtteperioodiga Laagna kanalis
Selgusid Nolani filmivõtetega kaasnevad kulud
Tagid:
Laagna tee, Tallinna linnahall, Tallinn, filmivõtted, Tšernobõl, Kaunas, Vilnius, Leedu

Peamised teemad