08:33 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Turism
lühendatud link
4910

Eestit külastanud Venemaa turistide arv on suve alguseks aastatagusega võrreldes peaaegu kaks korda kasvanud. Soomlased on aga Eesti võlude suhtes pisut jahtunud.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Statistikaameti andmetel peatus mais majutusettevõtetes kokku 322 000 turisti, mis on 6% rohkem kui eelmise aasta mais. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv, teatas Statistikaaemet

Helsingi turismimess avab soomlastele Eesti võlud >>

Kokku kasutas mais majutusettevõtete teenuseid 211 000 välisturisti, kes veetsid majutusettevõtetes kokku 406 000 ööd. Nii välisturiste kui välisturistide ööbimisi oli mullusega võrreldes 5% enam.

Baltimaade kuurordid ei suuda Türgiga võistelda, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Даничев

Kolmandik välisturistidest saabus Soomest, 12% Venemaalt ning 8% Lätist. Aastases võrdluses kasvas Venemaalt, Lätist, Saksamaalt ja Rootsist tulnud turistide arv vastavalt 41%, 29%, 6% ja 4%.

Aasia turiste peatus majutusettevõtetes 16% rohkem. Soome turistide arv on jätkuvalt langustrendis. Majutusettevõtetes peatus 15% ehk 12 500 Soome turisti vähem kui eelmise aasta mais.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest 70% tulid Eestisse puhkama, 24% olid tööreisil ning ülejäänud muul põhjusel. Kaks kolmandikku välisturistidest ööbis Tallinnas.

Majutusettevõtetes peatus 111 000 siseturisti ehk 9% rohkem kui 2018. aasta mais. Siseturistid veetsid mais majutusettevõtetes kokku 182 000 ööd ehk nende ööbimiste arv kasvas aastases võrdluses 7%.

Üle Eesti pakkus mais oma teenust 1155 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 22 000 tuba 51 000 voodikohaga. Tubadest täideti pool ja voodikohtadest 37%. Keskmiselt maksis ööpäev majutusettevõttes 43 eurot, mis on kaks eurot kallim kui eelmise aasta mais. Harju maakonnas maksis ööpäev 52 eurot, Tartu maakonnas 38 eurot, Pärnu maakonnas 32 eurot ning Ida-Viru maakonnas 31 eurot.

Soome meedias on ilmunud arvukalt kurtmisi selle üle, et turismireisid Tallinna ei paku enam soomlastele sedavõrd suurt huvi, nagu varem. Peapõhjuseks peetakse hinnatõusu Soome tasemeni ning kaebusi on ka teeninduse kvaliteedi suhtes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Soome ajakirjanduses ilmunud kirjutised annavad tunnistust sellest, et kõrgete hindade ja teeninduse kehva tasemega rahulolematud soomlased võivad oma tähelepanu Eestilt Venemaa piirilinnadele ümber suunata.

Tuleva aasta jaanuaris Helsingis toimuval Põhjamaade suurimal turismimessil hõivab Eesti keskse koha. Hoogustub Tallinna ja Helsingi turismialane koostöö. "Matkamessut 2020" on Põhja-Euroopa suurim sedalaadi üritus.

Keskse koha sellel näitusel hõivab Eesti väljapanek, mis tutvustab soomlastele ja Soome pealinna külalistele Eesti vaatamisväärsusi ja puhkuseveetmise võimalusi.

Samal teemal

Ekspert: Peterburi võimudel õnnestus linn "turistide Mekaks" muuta
Soome turistide arvu tabas langus
Tartut külastanud turistide arv kasvas eelmisel aastal üle kuue protsendi
Tagid:
majandus, Statistikaamet, turism

Peamised teemad