19:08 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Turism
lühendatud link
71 0 0

Venemaa vanimal muusikafestivalil, kus osalevad sellised Venemaa rokilegendid nagu "Krematori" ja "Tšornõi Obelisk", astub üles ka Tallinna rokkgrupp Un-Real. Sputnik Eesti uuris täpsemalt grupi juhi Vitali Solovjovi käest.

TALLINN, 18. august - Sputnik, Denis Pastuhhov. Sel aastal oma veerand sajandilist toimumist tähistav rahvusvaheline rokifestival vabas õhus K!nRoc toimub Kaliningradis 23. – 25. augustini loosungi all "Rahu vene maailmas".

Ansambli Un-Real asutaja, vokalist ja kitarrist Vitali Solovjov rääkis Sputnik Eestile, et see Eesti muusikakollektiiv osaleb festivalil juba kolmandat korda. Oma esimesel ülesastumisel meeldis Un-Real nii korraldajatele, kui ka publikule ja uus kutse ei lasknud end kaua oodata.

Основатель группы Un-Real, вокалист и гитарист Виталий Соловьёв
© Sputnik / Владимир Новиков
Un-Reali asutaja, vokalist ja kitarrist Vitali Solovjov

"Esitame festivalidel alati ainult oma programmi - valikut oma parimatest ja uutest lauludest, korraldame laval tõelise show. Meile meeldib esineda teatriliseeritud vormis, efektsetes kontserdikostüümides ja materjali energilise esitlemisviisiga. Kuna me laulame vene keeles, tähendab see, et oleme ka osa vene maailmast. Ja me tahame esindada Eestit Venemaal adekvaatselt," ütles Vitali Solovjov.

Kaliningradil on väärt muusiku üle alati hea meel

Lisaks Eestile osalevad festivalil ansamblid Lätist, Leedust, Valgevenest, Kasahstanist, Poolast, Soomest, Ungarist ja Saksamaalt. Sel aastal võib peaesinejateks pidada nõukogude ja vene roki veterane - gruppe "Krematori" ja "Tsornõi Obelisk".

Tallinna muusik juhtis tähelepanu, et Kaliningradi publik on väga sõbralik ja suhtub samamoodi nii tuntud staaridesse, kui ka absoluutselt tundmatutesse bändidesse, kui nad on huvitavad ja näitavad ennast heast küljest. Festivali korraldajad demonstreerivad sellist suhtumist ka festivali afišiga, millel kõik grupid, nii tuntud tegijad kui ka uustulnukad, on kirjutatud samas kirjaviisis ja nende ülesastumise aega pole märgitud.

Solovjovi sõnul esineb Un-Real erinevatel festivalidel nii Baltimaades kui ka Venemaal, kuid rokifestivalil K!NRock on nende jaoks eriline koht. Kuigi selle külastamine on tasuta, hoitakse seal väga korda ja puhtust. Nii pole Kaliningradi festivalil purjus inimeste kaklusi, joodikuid ega narkomaane.

"Ausalt öeldes see omapära puhtuse osas on üllatav. Lisan, et vaatajaid ei tule festivalile mitte ainult Kaliningradi oblastist ja teistest Venemaa piirkondadest, vaid hulgaliselt ka Leedust, Poolast, Saksamaalt ja teistest riikidest. K!NRock on tõeline rahvapidu, kus ma ei näinud ühtegi rahulolematut nägu," ütles Solovjov.

Tasuks külastada nii Kaliningradi, kui ka selle ümbrust

Samuti soovitab Tallinna muusik kõigil eestlastel külastada mitte ainult rokifestivali ennast, vaid ka Kaliningradi linna. 

Основатель группы Un-Real, вокалист и гитарист Виталий Соловьёв
© Sputnik / Владимир Новиков
Un-Reali asutaja, vokalist ja kitarrist Vitali Solovjov 

"Ma ei saaks öelda, et käisin läbi kogu Kaliningradi. Kuid mulle meeldib väga, et selle ajaloolise linna keskus on suvel väga roheline ja maaliline. Soovitan minna Kaliningradi oblastis asuvasse Svetlogorskisse, endisesse Rauschenisse - saksa stiilis kuurortlinna, mis on säilitanud sõjaeelse originaalsuse. Ja ka teel Kaliningradi on mida imetleda, kuigi teekond auto või bussiga on pikk," lisas grupi Un-Real juht.

Välismaalased taotlevad aktiivselt e-viisasid Kaliningradi oblastisse >>

Sputnik Eesti andmetel võiks Eesti elanikke stimuleerida Kaliningradi külastama asjaolu, et alates 1. juulist 2019 saavad 52 riigi, sealhulgas Eesti kodanikud Kaliningradi oblasti külastamiseks taotleda äri-, humanitaar- ja turismiviisasid elektrooniliselt, s.o. külastada piirkonda niinimetatud elektrooniliste viisaga.

Venemaa tegi Kaliningradi külastamise Eesti kodanikele lihtsamaks >>

Ka Kaliningradi linn on muutumas. Nii rääkis Kaliningradis sündinud Narva "Transi" jalgpallur Deniss Poljakov Sputnik Eestile antud intervjuus, et enne Venemaal toimunud jalgpalli maailmameistrivõistlusi ei uuendatud Kaliningradis mitte ainult jalgpallirajatisi, vaid restaureeriti ka näiteks palju tänavaid ja maju.

Samal teemal

Poolast leitud tunnel võib viia kadunud Merevaigutoa peidupaigani
Eesti film sai Venemaa filmifestivalil "Baltic Debuts" auhinna
Kaliningrad katsetas edukalt iseseisvat elektrisüsteemi
Tagid:
Tallinn, muusikafestival, Kaliningrad

Peamised teemad