14:58 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Turism
lühendatud link
754 0 0

Tasuta elektroonilise Venemaa viisaga kodanikud saavad Eestist Peterburi ja Leningradi oblastisse reisida ainult läbi Narva piiripunkti. Eesti kaguosa piiripunktides saab Venemaa piiri ületada ainult tavaliste viisadega.

TALLINN, 24. august — Sputnik. Venemaa transpordiministeeriumi koostatud piirikontrollpunktide nimekirja, mille kaudu välisriikide kodanikud saavad elektroonilise viisaga Venemaa territooriumile siseneda, pole valitsus veel kinnitanud, kuid juba on teada, et Eestist pääseb Peterburi ja Leningradi oblastisse ainult Narva piiripunkti kaudu ning ainult bussi ja autoga või jalgsi.

Viiburi, Ivangorodi ja Peterburi Soome vaksali raudtee piirikontrollpunkte nimekirjas pole, Eesti kagupiiril asuvaid piirikontrollpunkte samuti mitte.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Kaliningradi oblastis ja Kaug-Idas sisse viidud elektrooniliste viisade praktika on end hästi õigustanud ja seetõttu otsustati süsteemi laiendada 1. oktoobrist ka Peterburile ja Leningradi oblastile. Vastava ukaasi allkirjastas Venemaa president Vladimir Putin tänavu juulis. 

Ühekordsed elektroonilised viisad antakse turismi-, äri- ja humanitaarotstarbel ning nende alusel võib piirkonnas viibida mitte rohkem kui kaheksa päeva alates riiki sisenemise hetkest.

Elektrooniline viisa kehtib 30 päeva. Selle viisaga ei ole lubatud siseneda Venemaa teistesse piirkondadesse. Konsulaartasu seda tüüpi viisadelt ei võeta.

Elektrooniline viisa antakse välja vähemalt neli päeva enne piiri ületamist, kuid mitte varem kui 20 päeva enne eeldatavat riiki sisenemise kuupäeva. E-viisat saab taotleda Venemaa välisministeeriumi spetsiaalsel automatiseeritud veebisaidil. Elektrooniline viisa väljastatakse tasuta.

Kavas on pikendada selle kehtivust kuni 16 päevani ja suurendada riikide arvu, kelle kodanikud saavad seda taotleda. Nendeks on Lõuna-Korea, EL riigid ja EL mittekuuluvad Schengeni riigid (Norra, Šveits ja Island) ja võimalik, et ka Uus-Meremaa.

Ühendkuningriiki, Kanadat ja USA-d ei ole esialgu kavas loetellu lisada.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa lihtsustab mitmekordsete turistiviisade andmist Eesti kodanikele
Eesti turistid saavad Lääne-Valgevenet ilma viisata külastada 
Viisa ühe päevaga: Krimm ootab külla Eesti ärimehi ja Jüri Ratast
Tagid:
piiripunkt, Narva, viisa, elektrooniline, Eesti, Venemaa

Peamised teemad