15:37 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Turism
lühendatud link
81 0 0

Eesti jõudis nende kahekümne riigi hulka, kus välisturistid saavad tunda end turvaliselt ja rahulikult puhata.

TALLINN, 8. september — Sputnik. Külastamiseks soovitatavate ja reisimiseks kõige ohutumate riikide hulgas saavutas Eesti 12. koha. Ülemaailmse Majandusfoorumi ekspertide koostatud reisimise ja turismi konkurentsivõime aruande "The Travel and Tourism Competitiveness Report 2019" edetabeli kohaselt on turistidele kõige ohutum riik Soome. Seal on spetsialistide hinnangul kõige vähem kuritegevust ja kõige usaldusväärsem politsei.

Külastusväärsete maade esikümnesse pääsesid ka Island, Omaan, Šveits, Hongkong, Singapur, Araabia Ühendemiraadid, Luksemburg, Portugal ja Uus-Meremaa. 

Leedu saavutas edetabelis alles 37. Koha, Läti jäi 42. kohale. Külalislahke Venemaa, kus turistide vool aasta-aastalt kasvab, asub seni 98. kohal.

Turistidesõbralike riikide edetabeli lõpus on Honduras, Venezuela, Jeemen, Nigeeria ja Salvador — reisidega nendesse maadesse võivad spetsialistide arvates kaasneda suured riskid. 

Narva linn.
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kokku pääses nimekirja 140 maailma riiki. Nimekirja koostamisel analüüsisid Ülemaailmse Majandusfoorumi eksperdid mitmesuguseid näitajaid riigi majanduslikust arengutasemest kuritegevuse tasemeni, võeti arvesse ka sellised tegurid nagu terrorismijuhtumite arv, tapmiste tase ja politseiametnike usaldusväärsus.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eestit külastavate turistide arv kasvab aasta-aastalt. Statistikaameti juulis avaldatud andmetel on aastaga kasvanud Venemaalt (41% võrra), Lätist (29% võrra), Saksamaalt (6% võrra) ja Rootsist (4% võrra) saabunud turistide arv. Lisaks on 16% kasvanud turistide voog Aasia riikidest.

Enamik — ligi 70% — välisturiste sõidab Eestisse puhkusele. 24% majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest, on saabunud Eestisse puhkama, 24% tööasjus ja ülejäänud muudel põhjustel. Kaks kolmandikku välisturistidest ööbis Tallinnas.

Vene turistide lemmikmaade pingereas on Eesti seitsmendal kohal — mullu külastas Eestit ligi poolteist miljonit venemaalast.

Lugege lisaks:

Tagid:
edetabel, aruanne, turvalisus, turism, eesti

Peamised teemad