04:59 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Turism
lühendatud link
214 0 0

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kinnitas riikide nimekirja, mille kodanikud saavas alates 1. oktoobrist külastada Peterburi ja Leningradi oblastit tasuta elektroonilise viisaga.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Dokumendi kohaselt on nimekirjas 53 riiki, sealhulgas kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, mille kodanikud saavad juba praegu külastada elektroonilise viisaga Kaliningradi oblastit ja Kaug-Ida ning alates 1. jaanuarist 2021 võivad välismaa turistid saada elektroonilise reisiviisa kõikidesse Venemaa piirkondadesse, teatab RIA Novosti

Punased Purjed Neeval. Keskkoolilõpetajate pidu 2019 Peterburis
© Sputnik / Александр Дорофеев

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas tänavu juulis ukaasi võimaluse kohta sõita alates 1. oktoobrist 2019 Peterburi ja Leningradi oblastisse elektroonilise viisaga. Valitsusele tehti ülesandeks kinnitada riikide loetelu, mille kodanikud seda võimalust kasutada saavad.

Elektroonilise viisa saab vormistada Venemaa Föderatsiooni välisministeeriumi veebilehel neli päeva enne riiki sisenemist. Ühekordsed elektroonilised viisad antakse turismi-, äri- ja humanitaarotstarbel ning nende alusel võib piirkonnas viibida mitte rohkem kui kaheksa päeva alates riiki sisenemise hetkest. Elektrooniline viisa kehtib 30 päeva. Konsulaartasu seda tüüpi viisadelt ei võeta.

Venemaa Eesti suursaatkonna nõuniku Dmitri Litskai hinnangul suurendab tasuta e-viisade väljastamine turistide voolu Venemaale ja kujuneb sammuks viisavabaduse suunas. Peterburi-reisideks e-viisade väljastamise eesmärgiks on piiriüleste sidemete arendamine, eeskätt Soome ja Eestiga. 

Lisaks on ta kindel, et tihedam suhtlus nendes piirkondades elavate inimeste vahel aitab ka poliitilises sfääris pingeid leevendada.

"Mida enam on inimestevahelisi, kultuuri- ja turismialaseid kontakte, seda hõlpsam on edendada ettevõtmisi majanduse vallas. Info- ja poliitilises plaanis on märksa raskem pingeid üles kruvida, kui Eesti elanikud näevad, et Venemaa kuvand on kaugel sellest, millisena teatud meediakanalid seda tihti maalivad," usub Litskai.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Turismifirmad: ei taheta sõita sinna, kus Venemaast halvasti räägitakse
Venemaa lihtsustab mitmekordsete turistiviisade andmist Eesti kodanikele
Eesti jõudis turvalisemate turismi- ja puhkuseriikide hulka
Venemaa tegi Kaliningradi külastamise Eesti kodanikele lihtsamaks
Tagid:
Dmitri Medvedev, loetelu, viisa, Venemaa

Peamised teemad