06:51 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Turism
lühendatud link
106 0 0

Tänu uuele tasuta elektronviisade süsteemile võib Venemaa Eestilt ära napsata märkimisväärse hulga Soome turiste.

TALLINN, 16. september — Sputnik. Alatest 1. oktoobrist saab Peterburi ja Leningradi oblastisse sõita elektroonilise viisaga, mistõttu Soome turistide voog Eestisse võib märkimisväärselt kahaneda, väitis Eesti saatkonna turismiatašee Venemaal Ilona Kbejan, lisades, et Venemaa arendab aktiivselt oma turismisektorit, sealhulgas viisavormistuse lihtsustamise teel.

Kbejani hinnangul mõjub Peterburi ja Leningradi oblasti elektrooniliste reisiviisade kehtestamine Eesti turismisektorile halvasti, kuna Soome turistid sõidavad nüüd Tallinna asemel pigem Venemaa põhjapealinna. 

Atašee lisas, et Soomel on Peterburiga väga head suhted ja sidemed ning selle linna rikas kultuurielu koos kõikvõimalike sooduspakkumistega võib ka lihtsustatud viisarežiim kujuneda lisateguriks Soome turistide kohalemeelitamisel. 

Aga mitte ainult tasuta viisad ei pruugi saada Soomest Eestisse saabuva turistidevoo kahanemise põhjuseks. Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, ilmus Soome meedias hiljuti võrdlemisi arvukalt kurtmisi, et turismireisid Tallinna ei paku soomlastele enam nii suurt huvi nagu varem. Peamise põhjusena nimetati kõrgeid hindu, mis on Soome omadega võrdsustunud, ja avaldati pahameelt teeninduse taseme üle.

Soome välisministeeriumist on teatatud, et Venemaa viisade lihtsustatud väljastuskord mõjutab oluliselt turismi arengut, iseäranis Kagu-Soomes. Elektrooniliste viisade käepärasust hindavad kõrgelt Lappeenranta, Imatra ja Kotka elanikud, kes käivad üsna sageli Svetogorskis ja Viiburis odavamat moororikütust tankimas ja muid kaupu ostmas. Praegu on enamikul neist aastane või kaheaastane viisa, mis maksab 1000 eurot aastas.

Mõne päeva eest kinnitas Venemaa peaminister Dmitri Medvedev nimekirja riikidest, mille kodanikud saavad 1. oktoobrist külastada Peterburi ja Leningradi oblastit tasuta elektroonilise viisaga. Määruse kohaselt kuulub sellesse nimistusse 53 riiki, kaasa arvatud kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, sealhulgas Eesti.

Elektroonilise viisa saab vormistada Venemaa Föderatsiooni välisministeeriumi võrgulehel neli päeva enne riiki sisenemist. Ühekordsed elektroonilised viisad antakse turismi-, äri- ja humanitaarotstarbel ning nende alusel võib piirkonnas viibida mitte rohkem kui kaheksa päeva alates riiki sisenemise hetkest. Elektrooniline viisa kehtib 30 päeva. Konsulaartasu seda tüüpi viisadelt ei võeta.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eesti on Venemaa-reiside arvult üks Euroopa Liidu liidritest
Eestist pääseb elektroonilise viisaga Peterburi ainult ühe piiripunkti kaudu
Viisa ühe päevaga: Krimm ootab külla Eesti ärimehi ja Jüri Ratast
Venemaa lihtsustab mitmekordsete turistiviisade andmist Eesti kodanikele
Tagid:
Soome, Peterburi, EL, viisavabadus, Venemaa

Peamised teemad