04:17 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Turism
lühendatud link
9110

Tsarskoje Selod külastavate Hiina turistide arv on kasvanud nii suureks, et Venemaa eksperdid on hakanud mõtlema selle voo reguleerimise peale vabastamaks väliskülalised tundidepikkustest järjekordadest. Nad võtsid eeskuju Vatikanist.

TALLINN, 29. september — Sputnik. Hiina turistidele võiks Tsarskoje Selo Katariina palee külastamiseks reserveerida hommikutunnid ja kõik ülejäänud grupid sisse lasta hiljem, eraldades sedasi turistivood ja vabastades turistid tundide viisi sabas seismisest.

Agamovi sõnul on Hiina turistide eripära see, et nad tõusevad väga vara ja nende jaoks on täiesti normaalne hakata tegutsema varahommikul, kui venemaalased ja teistest riikidest saabunud välisturistid alles magavad.

"Me koostame praegu kultuuriministeeriumile ja Katariina paleele ettepanekut avada muuseum varasemal kellaajal, näiteks kell seitse hommikul," ütles ekspert.

Исполнительный директор Туристической ассоциации Мир без границ Александр Агамов
© Sputnik / Владимир Трефилов
Turismiühenduse Piirideta Maailm tegevjuht Aleksandr Agamov
Agamovi arvates võiks muuseum töötada näiteks kell 7.00–10.00 ainult organiseeritud Hiina gruppidele, kuid kindla turistide mahuga, mille tagavad reisikorraldajad. Ülejäänud lahtiolekuajal organiseeritud gruppe Hiinast sinna ei lastaks. Nii saavad hiinlased mugava võimaluse imetleda Katariina paleed ja ülejäänud turistid saavad seda teha hiljem, millega hoitakse ära tundidepikkused järjekorrad.

Agamov selgitas, et selline turistivoogude jaotamise mudel põhineb Vatikani muuseumide praktikal, kus on ekskursioon "Esimeste lindudega", mis algab kell 6.00 ja kasutab ära just nimelt Hiina turistide nõudlust.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on Peterburi ja Leningradi oblast välisturistide hulgas väga populaarsed. Põhjapealinna ja selle eeslinnade arvukate vaatamisväärsustega tutvuda soovijate arv võib pärast e-viisade kehtestamist veelgi suureneda. 53 riigi, sealhulgas kõiki Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikele avaneb selline võimalus juba 1. oktoobrist.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Hiina langetas jüaani kursi dollari suhtes 11 aasta madalaima tasemeni
Venemaa tuurioperaatorid: viisarežiimi liberaliseerimine suurendab turistide voogu
Hiina sissepiiramine: USA loob Pekingi vaenlastest koalitsiooni
Venemaa lihtsustab mitmekordsete turistiviisade andmist Eesti kodanikele
Tagid:
turismiviisa, oblast, Sankt-Peterburg, muuseum, turist, Hiina, Venemaa

Peamised teemad