23:14 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Turism
lühendatud link
75510

Pärast e-viisade väljastamise praktika laienemist kogu Venemaale muutub teenus tasuliseks ja väheneb ka riikide arv, mille kodanikud seda kasutada saavad.

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Nendel eestimaalastel, kes on ammu tahtnud külastada Peterburi, tasub kiirustada: elektroonilisi viisasid Leningradi ja Kaliningradi oblastisse väljastatakse tasuta ainult testperioodil, mis tõenäoliselt lõpeb juba tuleval aastal.

Punased Purjed Neeval. Keskkoolilõpetajate pidu 2019 Peterburis
© Sputnik / Александр Дорофеев
Sellest teatas Venemaa välisministeeriumi Peterburi konsulaarosakonna juhataja Oleg Konovalov. Tema sõnade järgi, mida tsiteerib portaal Fontanka.ru, laieneb e-viisade väljastamise praktika 2021. aastast kogu Venemaa territooriumile — ja sealtpeale muutuvad sellised viisad tasuliseks.

See, et praegu väljastatakse e-viisasid tasuta, on diplomaadi arvates ebanormaalne.

"Rahvusvaheliste suhete alus on vastastikkuse põhimõte. Kui Venemaa kodanikelt võetakse millegi eest raha, siis on loogiline, et ka Venemaa võtab välisriikide kodanikelt raha," selgitas ta.

Esialgsetel andmetel hakkab pärast e-viisa tasuliseks muutumist selle väljastamise eest võetav lõiv olema sama suur kui tavalisel viisal — 35 eurot. Lõpliku otsuse viisa maksumuse kohta teeb Venemaa valitsus.
Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, saavad alates 2019. aasta oktoobrist 53 riigi, sealhulgas Eesti kodanikud külastada Peterburi ja Leningradi oblastit tasuta elektroonilise viisaga. Varem oli lubatud e-viisasid vormistada ainult Kaliningradi oblasti külastamiseks.

Elektrooniline viisa väljastatakse Venemaa välisministeeriumi otsusega taotluse alusel, mille turist täidab ministeeriumi erisaidil vähemalt 4 päeva enne sõitu Venemaale. Viisalõivu e-viisade väljastamise eest esialgu veel ei võeta. Viisa kehtib 30 päeva, mille kestel tohib riigis viibida kuni 8 päeva.

Juba esimesel päeval pärast elektroonilise viisarežiimi kehtimahakkamist Peterburis ja Leningradi oblastis laekus välismaalastelt ligi kolm tuhat viisataotlust, neist üle neljasaja Eesti kodanikelt.

Viis sammu venemaa elektroonilise viisa kasutamiseks

Lugege lisaks:

Samal teemal

"Pööraselt põnev maa". Saudi Araabia kaotab turismipiirangud
Ekspert: Peterburi võimudel õnnestus linn "turistide Mekaks" muuta
Venemaa tegi Kaliningradi külastamise Eesti kodanikele lihtsamaks
Eesti piiril võetakse kasutusele elektrooniline passikontroll
Tagid:
Kaliningrad, Peterburi, tasuline teenus, elektrooniline, turismiviisa, Venemaa

Peamised teemad