Antud veebileht kasutab „küpsiseid“ (cookie’sid), et parandada saidi tööd ja teie kasutajakogemust. Küpsiste abil kogume ja salvestame me ajutiselt mõningaid kasutajaandmeid. Küpsiste seadistust saate te muuta oma brauseris. Detailsema info leiate Konfidentsiaalsuspoliitikast.
Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 23.–26. mail 2019, mil 350 miljonil ELi kodanikul on üheksandat korda võimalus valida 705 Euroopa Parlamendi liiget.
Euroopa Parlament (EP) kutsus "äärmiselt ohtlikku Venemaa propagandat" arvestades sotsiaalvõrgustikke ja võrguettevõtteid üles EL struktuuridega suhtlema.
Euroopa Parlamendi uus resolutsioon võib viia Saksamaa puhtakspesemiseni ja 20. sajandi raskeimate kuritegude eest vastutuse ülekandmiseni Ida-Euroopa riikide õlgadele, ütles Venemaa politoloog Aleksandr Nosovitš.
Euroopa Komisjoni presidendiks valitud Ursula von der Leyen teatas vajadusest seista vastu euroopalikku eluviisi ähvardavatele ohtudele.
Euroopa Komisjoni uus juht Ursula von der Leyen kutsus üles säilitama Venemaa-vastased sanktsioonid. Nagu märkis raadio Sputnik saates politoloog Juri Svetov, võib taoline retoorika muutuda.
"Vahva Ursula", nagu teda vahel Saksamaal hüütakse, on naistearst, endine kaitseminister ja Angela Merkeli parim sõbranna. Missugune neist isikuomadustest osutus määravaks, pole teada, kuid uues ametis läheb vaja kõiki.
Petitsioonikomitee aseesimehe ametikoht võimaldab Eesti valijate õiguste eest tõhusamalt võidelda, teatas Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom.
Osa Euroopa Parlamendi saadikuid hääletavad tõenäoliselt Euroopa Komisjoni uue esimehe Ursula von der Layeni kandidatuuri vastu, kuid nende arv ei ole piisav, et EL võimukriisi korraldada.
Euroopa Komisjon jagas volinike vastutusalad ümber, pannes seoses asumisega Euroopa Parlamenti lahkunud Eesti esindaja Andrus Ansipi volitused tema senisele kolleegile Maroš Šefčovičile.
Euroopa Komisjon avaldas aruande, milles on otse välja öeldud, et Euroopa Parlamendi valimised mai lõpus said Venemaa sekkumise märklauaks.
Siseminister Mart Helme tunnistas politsei otsuse põhjendatust ja rääkis mõnedest rikkumise üksikasjadest, mille eest teda trahviti.
Europarlamendi valimised näitasid Läti monoliitsele võimuladvikule taas kord, et jälle pole kõik nii ühemõtteline. Tuntud vatikuued, võttes tõelistelt patriootidelt soojad kohad käest, hakkavad nüüd Euroopas Lätit esindama. Selle üle on piinavalt häbi, patriootidel on valus okas hinges, kirjutab autor.
Eestis kandideeris Euroopa Parlament 66 inimest, kuid kohta oli ainult kuus. Esimene võitja on endine suursaadik Venemaal, endine välisminister ja presidendikandidaat Marina Kaljurand.
Euroopa Parlamendi saadiku positsioon on igale saadikule kasulik tema poliitilise karjääri alguses ja eriti selle lõppedes, leiab Peterburi Riikliku Ülikooli rahvusvaheliste suhete professor Nikolai Meževitš.
Euroopa Parlamendi valimiste mõjust uuele koosseisule ja EL liikmesriikide sisepoliitikale.
Euroopa Parlamendi uus koosseis on hoopis euroskeptilisem - euroskeptikud ja rahvuslased saavad 113 kohta, mida on rohkem kui eelmises koosseisus.
Eesti saadikud Euroopa Parlamendi valimistel on selgunud.
Pühapäeval, 26. mail toimusid Euroopa Parlamendi valimised. Kõik 444 valimisjaoskonda olid avatud kella 20.00-ni. Hääletada sai üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas.
Leedulased valivad pühapäeval nii presidenti kui ka esindajaid Euroopa Parlamenti.
Hääletada saab üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas ning eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält muuta ei saa. Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse tõttu saab valija valimispäeval ka kodus hääletada.
Euroopa Liit elab läbi keerulist aega. Ta on püüdnud ebastabiilsust oma piiridel ennetada, kuid kujuneb ise turbulentsuse allikaks, leiab Peterburi Riikliku Ülikooli rahvusvaheliste suhete professor Nikolai Meževitš.