Antud veebileht kasutab „küpsiseid“ (cookie’sid), et parandada saidi tööd ja teie kasutajakogemust. Küpsiste abil kogume ja salvestame me ajutiselt mõningaid kasutajaandmeid. Küpsiste seadistust saate te muuta oma brauseris. Detailsema info leiate Konfidentsiaalsuspoliitikast.
Viimase kümne aasta jooksul on leetritesse haigestumise juhtumite arv Euroopas olnud rekordiliselt kõrge. Arstid seostavad seda vaktsineerimisest keeldumisega. Lapsevanemate hulk, kelle arvates laste vaktsineerimine on ohtlik nende tervisele, kasvab.
Kui seni olid leetritesse haigestunuteks täiskasvanud, kes nakatusid välismaal või kontaktist välismaalasega, siis nüüd levivad leetrid juba ka riigisiseselt, hoiatab Terviseamet.
Põhja-Tallinnas asuva põhikooli õpilasel tuvastati leetrid, laps polnud leetrite vastu vaktsineeritud.
Eesti riikliku lennufirma Nordica reisil Kiievist Tallinna oli lennuki pardal leetritesse nakatunud reisija, kes võis saada nakkusallikaks oma naabritele.
Organisatsioon märkis ka, et tegelik haigestumiste arv ületab alati teatatud juhtude arvu, mis tähendab, et puhangud on tõenäoliselt veel tõsisemad.
Omaaegse tuntud epidemioloogi Gennadi Oništšenko hinnangul eksisteerivad "imporditud" leetriviirused, mis veel kord tõestab vaktsineerimise järjepideva täiustamise ja massilise rakendamise vajalikkust.
Uudised leetritesse haigestumisest saabub lausa iga päev ja need meenutavad rindeteateid. Põhiliseks teavitajaks on Maailma Terviseorganisatsioon (WHO). Lääs süüdistab haiguse levikus Ukrainat.
Neljast sel aastal leetritesse haigestunust kolm nakatus reisil olles, leetrid tulid Eestisse nii Egiptusest, Ukrainast kui ka Sri Lankalt või Araabia Ühendemiraatidest. Neljas inimene haigestus pärast kokkupuudet reisilt naasnud leetrihaigega.
Tervishoidu puudutavate kriisiolukordade lahendamist juhtiva terviseameti avaldatud tervishoiusündmuste riskianalüüsi kohaselt on Eesti jaoks kaks kõige suuremat ohtu ulatuslik mürgistus ja nakkushaiguste epideemia.
Euroopa Liidu terviseministrid kiitsid reede, 7. detsembri kohtumisel heaks soovitused tõhusamaks koostööks vaktsineerimisega ennetatavate haiguste tõrjel.
Ameerika Ühendriikide väärinfo ekspert Renee DiResta andis kolmapäeval Tallinnas ligi 50 perearstile, pereõele ja erinevale tervishoiuga seotud asutuse töötajatele ülevaate vaktsineerimisvastaste poolt levitatavast väärinfost ja selle varjatud eesmärkidest.
Kui veel 2016. aastal haigestus Euroopas leetritesse 5300 inimest, siis tänavu nakatus ainuüksi esimese poolaasta jooksul juba üle 41 000 lapse ja täiskasvanu.
Käesoleva aasta märtsis-aprillis registreeritud leetrite puhang Saaremaal piirdus kaheksa haigusjuhuga, seda suuresti tänu erinevate osapoolte kiirele ja oskuslikule tegutsemisele.
Kiirele leetrite taasilmumisele Euroopas on kaasa aidanud vanemate kasvav otsusekindlus laste vaktsineerimisest loobumisel. Euroopa riikide arstide sõnul on märgata haigusjuhtude arvu tõusu.
Seoses leetrijuhtudega Saaremaal saatis sotsiaalministeerium kooskõlatusringile riikliku immuniseerimiskava muudatused, millega luuakse võimalus nakkushaigetega kontaktis olnud inimestele riigi poolt tasuta vaktsiini pakkumiseks.
Sel nädalal sai Saaremaal kinnituse veel kaks leetrijuhtu – nakkuse said algkooli-ealine tüdruk ja üle 30-aastane mees. Kumbki haigestumine pole seotud reisimisega.
Saaremaal kinnitati kolmapäeval kahe inimese haigestumine leetritesse. Haigestusid üle 40-aastane mees ja üle 50-aastane naine, kelle haigestumine ei ole seotud reisimisega ja kelle vaktsineerimisstaatus on teadmata.
Vaktsineerimisnädalal keskendub Eesti vaktsineerimise tõhususele.
Euroopa Parlament avaldas muret vähenevast vaktsineerimisest tulenevate ohtude pärast rahvatervisele.
Mitmes Euroopa riigis jätkus 2017. aastal leetritesse haigestumise epideemiline levik.
Kuigi Eesti on WHO poolt nimetatud nende riikide hulka, kus on suudetud leetritesse ja punetistesse haigestumine elimineerida, ei ole leetritesse haigestumise oht Euroopas sugugi kadunud