01:00 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Kasulik
lühendatud link
1310

Veebruari viimased päevad tulevad madalrõhkkondade mõjul muutlikud

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Esmaspäeval puhub võrdlemisi tugev läänekaaretuul ja on ilm väga muutlik. Öösel sajab eemalduva madalrõhulohu mõjul lörtsi ja lund ning taevas on pilves selgimistega. Puhub muutliku suunaga tuul 1-5 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni —5, kohati kuni —9 kraadi. Esmaspäeva päeval liigub üle Eesti kõrgrõhuhari, suuremat sadu ei ole ning tuul nõrgeneb. Oodata on pilves selgimistega olulise sajuta ilma. Puhub lõunakaaretuul 2-8 m/s, vahendas BNS. Õhutemperatuur on —2 kui +3 kraadi. Õhtul pöördub tuul lõunasse ja tugevneb taas.

Teisipäeval suureneb Skandinaavia lõunaosast madalrõhkkonna surve ja selle serva mööda liigub üle Eesti sajupilvi, millest tuleb vihma ja öösel üksikutes kohtades ka lörtsi. Öösel on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab veidi. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-10, hommikuks saartel ja rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +3, öö hakul tuleb Kirde-Eestis kuni 3 kraadi külma. Teisipäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-10, saartel ja rannikul edelatuul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 3-7 kraadi.

Kolmapäeva öösel on sajuhooge hõredamalt ja tuul nõrgeneb. Ilm on pilves selgimistega ning ajuti sajab vihma ja lörtsi. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-10 m/s. Õhutemperatuur on 0 kui +4 kraadi. Kolmapäeva päeval laieneb üle Läänemere uus madalrõhkkond. Lõunakaarest lisandub võrdlemisi sooja ja niisket õhku. Sajab vihma ja lörtsi, päeva jooksul sadu hõreneb. Puhub edelatuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 2-6 kraadi.

Tagid:
talv, ilm, Eesti

Peamised teemad